Як правильно чистити зуби: експерти вказали на помилки, які роблять всі

Як правильно чистити зуби: експерти вказали на помилки, які роблять всі

Практично кожен з нас не уміє чистити зуби так, як потрібно, За статистикою це роблять неправильно 92% українців. Помилки в усіх однакові.

По-перше, зверніть увагу на тривалість чищення зубів. Ця процедура має бути не менше 2-3 - хвилин. Але більшість людей і одну хвилину чищення сприймають як вічність. Між іншим, дослідники з Інституту сучасної музики Брайтона дійшли висновку, що чистити зуби під музику ефективніше.

Як правильно чистити зуби: експерти вказали на помилки, які роблять всі
Відео дня

Зокрема, такий спосіб чищення рекомендую дітям. Поєднання числа тактів, швидкості ритму і інших елементів музики сприяє правильному чищенню.

Фахівці також склали цілий плэйлист, який підходить для чищення зубів:

- Psy - Gangnam Style

- Rihanna - Diamond

- Gotye - Somebody That I Used To know

- Olly Murs - Troublemaker.

Окрім цього, є ще декілька обов'язкових правил:

- Тримати щітку слід під кутом 45 градусів відносно зубів і ясен;

- Щоб не розносити мікроби по усій порожнині рота, процедуру рекомендовано розділити на дві частини: спочатку почистити нижній зубний ряд, а потім верхній;

- Починати слід з передніх зубів, поступово рухаючись до задніх;

- Нижні зуби чистять від низу до верху, а верхні - зверху вниз;

- Жувальна поверхня зубів обробляється круговими рухами.

Ну, і після полоскання ротової порожнини не забудьте почистити язик, на ньому також скупчується чимало мікробів; Ці нескладні правила - класика гігієни!

Як правильно чистити зуби: експерти вказали на помилки, які роблять всі

Ще один важливий момент - це правильний догляд за зубною щіткою!

1. Міняйте щітку після будь-яких захворювань ясен і зубів. У звичайному режимі її слід міняти кожні 2-3 місяці.

2. Викидайте щітку, якщо щетини починають гнутися. На сучасних щітках існують індикатори зносу щетини.

3. Після чищення зубів необхідно дуже ретельно промивати зубну щітку від залишків їжі.

4. Не можна зберігати щітку в непросушеному стані в закритому футлярі, оскільки вона встигає висихати, на ній утворюється сприятливе середовище для життя бактерій.

І дуже важливий пункт, яким ми нерідко ігноруємо, - це дезинфекція зубної щітки. Найпростіший спосіб дезинфекції, це кип'ятіння. Але по-перше, він тривалий, по-друге псує щетину, а по-третє, зовсім не підходить для електричних щіток. Тому для дезінфекції можна помістити зубну щітку в невелику кількість ополіскувача для порожнини рота, з антибактеріальним компонентом.

Як правильно чистити зуби: експерти вказали на помилки, які роблять всі

Пам’ятайте, що двічі на рік необхідно робити професійну чистку зубів. В Стоматології Ольги Бондаренко на цю процедуру діє постійна акція вихідного дня.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки