Як у міжнародній практиці: названа невід'ємна частина медреформи
Невід'ємною частиною медичної реформи є реімбурсація - загальноприйнята в міжнародній практиці охорони здоров'я назва процесу, за допомогою якого система охорони здоров'я впливає на доступність лікарських препаратів і медичних послуг для населення.
Про це під час марафону "Медична реформа. Ціна змін" на OBOZ TV розповів гендиректор комунального підприємства "Фармація" Руслан Світлий.
"Реімбурсація - це невід'ємна частина реформи. За два роки смертність на 19% зменшилася і були значні поліпшення у плані здоров'я громадян. Ця програма дає свої плоди, тому що ліки стали доступнішими", - пояснив він.
Читайте: Майбутнє української медицини: Богомолець назвала головну умову
Світлий додав, що коли стартував пілотний проект, то грошей не вистачало, тому з багатьма постачальниками держава так і не розрахувалась.
"І націнка, яка була закладена підприємцем, не покривала витрати аптек. Зараз коштів вистачає, але є проблеми. По-перше, немає реєстру пацієнтів. Виробники, які підписали документ, що повинні надавати свої препарати в цю програму, не поставляють їх. Немає такого зобов'язання. На мою думку, виробник заздалегідь повинен розуміти, які обсяги повинен тримати на складі", - сказав він.
Крім того, додав Світлий, фармацевти також повинні отримувати гідні зарплати.
Читайте: Медреформа в Україні: в МОЗ назвали безкоштовні послуги
{"id":"s5vtkz7HJqY","startTime":0}Як повідомляв "Обозреватель", сімейний лікар пояснив, як утримати хороших медиків у країні.