Якісна і доступна медицина для пацієнтів, гідні зарплати для лікарів — Тимошенко про концепцію медреформи

49,1 т.
Якісна і доступна медицина для пацієнтів, гідні зарплати для лікарів — Тимошенко про концепцію медреформи

Запровадження медичного страхування, яке зробить вітчизняну медицину якісною та доступною для кожної людини, буде одним із пріоритетів нової влади. Команда, яка очолить державу після президентських виборів, зробить усе, щоб українські медики отримували гідні зарплати та не виїжджали за кордон.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час зустрічі з працівниками Кам’янець-Подільської районної лікарні, повідомляється на сайті "Батьківщини".

Медичну реформу політик вважає свідомим знищенням української нації, якого не можна допустити.

Команда Тимошенко підготувала нову концепцію медреформи
Відео дня

За словами політика, влада зволікає із запровадженням медичного страхування. А завдяки закону про так звану медреформу, "усі місцеві бюджети залишаться без видатків на охорону здоров’я".

"Ми зараз готуємося докорінно змінити цю медичну реформу", — наголосила Тимошенко. Вона додала, що з двох моделей страхової медицини — британської та європейської — для України ефективнішою є саме європейська, де 50 або 100 відсотків страховки сплачує роботодавець, а держава забезпечує медстраховкою непрацюючих людей.

Для того, щоб така система якісної медицини запрацювала в Україні, на думку лідера "Батьківщини", потрібно зробити два кроки: зменшити удвічі податковий прес на роботодавців, щоб вони могли страхувати своїх працівників, та ухвалити закон "Про обов’язкове медичне страхування".

Команда Тимошенко підготувала нову концепцію медреформи

Тимошенко розповіла, що команда "Батьківщини" вже давно підготувала відповідні законопроекти, але вони не ухвалюються, бо влада в цьому не зацікавлена.

Не менш важливим завданням нової влади голова партії вважає забезпечення гідною зарплатою усіх медичних працівників. Вона обурена тим, що в Україні лікарі отримують усемеро менше, ніж, наприклад, у Польщі, та в 20 разів менше, ніж у Німеччині.

"У розвинених країнах середня зарплата лікарів становить від 5 до 7,5 тисячі євро у місяць, а у вузькоспеціалізованих фахівців — ще більше. І якщо ми як країна поступово не вирівняємося у питанні зарплат, то народ просто виїде з України. Ніхто не чекатиме ще десятки років в очікуванні на покращення. Сьогодні наші фахові лікарі вже з України їдуть, бо в світі йде жорстка конкуренція за фахівців", — констатувала Тимошенко.

Політик запевнила присутніх, що одразу після зміни влади буде ухвалено пакет із дкількох десятків законопроектів, які "поставлять країну на ноги і дозволять почати нормальне життя".

Як повідомляв OBOZREVATEL, Тимошенко заявила, що нова влада встановить мир і наведе лад в Україні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки