"Загрозлива ситуація": озвучена колосальна проблема служби швидкої допомоги
У службі екстреної медичної допомоги склалася загрозлива ситуація з укомплектуванням персоналом.
Про це в ефірі "Обоз.TV" розповів екс-виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України в 2015-2016 роках, доцент Національного медичного університету імені Богомольця Віктор Шафранський.
За його словами, на сьогоднішній день станції швидкої допомоги укомплектовані персоналом в середньому не більше ніж на 80%, "трохи менше лікарів - близько 70%, трохи більше фельдшерів і адміністративно-технічного персоналу", - пояснив він.
Читайте: "Швидкі є, працювати нікому!" Медики вимагають від мера Глухова погасити борги із зарплати
Шафранський також розповів про тенденції до міграції кадрів. "Все більше і більше лікарів, все більше і більше медичних працівників залишають службу з огляду на те, що заробітна плата не відповідає сьогоднішнім реаліям", - констатував він.
За його словами, останнім часом ця тенденція набуває все більш загрозливого і навіть драматичного характеру.
"На одному полюсі - необхідність надавати медичну допомогу 24 години на добу, нести відповідальність за життя пацієнта, за прийняті рішення і призначення, на іншому полюсі - заробітна плата, яка на сьогодні не витримує критики", - заявив він.
"Тим не менш, служба екстреної медичної допомоги працює і надає ту допомогу, яку вона повинна надавати", - запевнив медик.
Як писав "Обозреватель", в Кабінеті міністрів України склали перелік медичних послуг, які будуть оплачуватися за рахунок держави внаслідок медичної реформи.