"Загрозлива ситуація": озвучена колосальна проблема служби швидкої допомоги

19,1 т.
'Загрозлива ситуація': озвучена колосальна проблема служби швидкої допомоги

У службі екстреної медичної допомоги склалася загрозлива ситуація з укомплектуванням персоналом.

Про це в ефірі "Обоз.TV" розповів екс-виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України в 2015-2016 роках, доцент Національного медичного університету імені Богомольця Віктор Шафранський.

За його словами, на сьогоднішній день станції швидкої допомоги укомплектовані персоналом в середньому не більше ніж на 80%, "трохи менше лікарів - близько 70%, трохи більше фельдшерів і адміністративно-технічного персоналу", - пояснив він.

Відео дня

Шафранський також розповів про тенденції до міграції кадрів. "Все більше і більше лікарів, все більше і більше медичних працівників залишають службу з огляду на те, що заробітна плата не відповідає сьогоднішнім реаліям", - констатував він.

За його словами, останнім часом ця тенденція набуває все більш загрозливого і навіть драматичного характеру.

"На одному полюсі - необхідність надавати медичну допомогу 24 години на добу, нести відповідальність за життя пацієнта, за прийняті рішення і призначення, на іншому полюсі - заробітна плата, яка на сьогодні не витримує критики", - заявив він.

"Тим не менш, служба екстреної медичної допомоги працює і надає ту допомогу, яку вона повинна надавати", - запевнив медик.

Як писав "Обозреватель", в Кабінеті міністрів України склали перелік медичних послуг, які будуть оплачуватися за рахунок держави внаслідок медичної реформи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки