Нове серце: у Києві провели унікальну хірургічну операцію

90,9 т.
Нове серце: у Києві провели унікальну хірургічну операцію

42-річному чоловікові імплантували механічне серце — унікальну операцію провели в Київському інституті серця. Методику розробили в Україні — як альтернативу трансплантації донорських органів.

Про це в ексклюзивному коментарі ObozTV розповів український лікар-кардіохірург, професор, заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Михайлович Тодуров. За його словами, подібні операції проводяться замість пересадки справжнього серця через законодавчі обмеження.

"В Україні до тисячі людей щорічно потребують трансплантації серця. Середній термін життя пацієнта, який потрапив у лист очікування, становить лише шість місяців. Тому кожні півроку наш лист очікування оновлюється — у поганому сенсі цього слова. На сьогодні у такому листі очікування лише у нашому центрі — 56 осіб", — розповів Тодуров.

Відео дня

Він уточнив: головна проблема в тому, що закон про трансплантацію органів і тканин, який існує сьогодні, як і новий, який буде прийнятий і вступить у силу із нового року, — не дозволяє робити пересадки в тому обсязі, який необхідний Україні.

Нове серце: у Києві провели унікальну операцію

"За останні десять років ми майже не робили трансплантацій взагалі. Хоча першу трансплантацію провели ще в 2001 році — наша команда зробила. І двоє пацієнтів, яким ми це робили ще в той час, живуть досі. Едуард Соколов, якому ми в 2003 пересадили серце, живе уже 15 років", — запевнив професор.

Нове серце: у Києві провели унікальну операцію

За його словами, нині в Україні трансплантації як такої немає. І новий закон, вважає Тодуров, нічого не додав до того, що вже було в законодавстві.

"На жаль, білоруський варіант закону про трансплантацію із презумпцією згоди, на якому ми наполягали, наші дипломати не прийняли. Внесено деякі організаційні зміни, які радикально нічого не поміняють у найближчі роки. Саме в такій безвиході ми шукаємо альтернативу трансплантації і намагаємося продовжити життя нашим пацієнтам", — резюмував хірург.

Нове серце: у Києві провели унікальну операцію

Як повідомляв OBOZREVATEL, українець, який пережив пересадку серця, піднявся на Говерлу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки