Збиток на мільйони: МОЗ потрапив у скандал через прострочені ліки

10,2 т.
Збиток на мільйони: МОЗ потрапив у скандал через прострочені ліки

У зв'язку з порушеннями і управлінськими прорахунками з боку Міністерства охорони здоров'я в Україні не було вчасно використано ліків, вакцини і медвиробів на загальну суму 6,75 млн грн, закупівля яких проводилася за 12 напрямами за рахунок держбюджету.

Як передає ТСН, про це йдеться у звіті Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2017-2018 роках МОЗ для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій за бюджетною програмою “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру”.

У звіті зазначено, що МОЗ не здійснювався і моніторинг рівня забезпеченості потреби регіонів України у ліках, вакцинах і медвиробах. Як результат, у закладах охорони здоров’я, на складах державних підприємств рахуються в залишках ліки, вакцини та медвироби на суму 44 млн. грн, які від 2 до 15 місяців від дати отримання не використовуються.

Відео дня

Читайте: Антибіотик сам не купиш? В Україні можуть змінитися правила продажу ліків

Крім того, з причини відмови пацієнтів із трансплантованими органами від прийому препаратів та їхньою наявністю в обсязі, що перевищує потребу, не використовуються лікарські засоби на суму 3,9 млн гривень. Термін їхньої придатності збігає. Отже, утворено ризик заподіяння шкоди державі, йдеться у звіті.

“Через закінчення терміну придатності загалом не використано ліків, вакцин і медвиробів за 12 напрямами закупівель на загальну суму 6,75 млн грн, які були придбані коштом держбюджету 2015-2017 років. З них майже на 1 млн грн уже утилізовано. Фактично державі заподіяно істотної шкоди, а пацієнти не отримали необхідного лікування. Зазначені факти містять ознаки кримінальних правопорушень і потребують правової оцінки правоохоронних органів”, — наголошують у Рахунковій палаті.

Повідомляється, що за кошти держбюджету у 2016-17 роках для лікування онкохворих дітей було закуплено відповідно 17 і 18 найменувань ліків (off-label) на загальну суму 47 млн грн. При цьому в інструкціях для медичного застосування цих ліків є обмеження щодо їхнього використання для дітей.

У звіті додали, що Рахункова палата рекомендувала Міністерству охорони здоров'я розробити нормативний акт, який врегулює питання призначення і критерії використання таких ліків для дітей.

Збиток на мільйони: МОЗ потрапив у скандал через прострочені ліки

Як повідомляв OBOZREVATEL, з 1 січня українці отримали можливість повернути в аптеку неякісні ліки і отримати назад свої гроші. Але для цього потрібно, аби препарат був визнаний неякісним Держлікслужбою.

Також в Україні в рамках електронної системи охорони здоров'я низку лікарських препаратів можна буде придбати лише за електронним рецептом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки