''Зеленка'', ''Валідол'' і ''перекис'': названо топ ''фуфломіцінів'' в Україні

56,7 т.
''Зеленка'', ''Валідол'' і ''перекис'': названо топ ''фуфломіцінів'' в Україні

За останні п'ять років українці витратили майже чотири мільярди доларів на ліки, клінічна ефективність яких недоведена. Серед них - гомеопатія і медикаменти на рослинній основі.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона також оприлюднила відеоролик "Українці і фуфломіцін", в якому розповідається про недіючі, але популярні ліки. Відзначимо, що в цей список увійшли широко відомі "зеленка", перекис водню і "Валідол" (щоб подивитися, доскрольте до кінця сторінки).

"З цих чотирьох мільярдів доларів 2,5 млрд були витрачені на ліки з недоведеною ефективністю, 309 мільйонів - на гомеопатію та 905 мільйонів на фітотерапію", - йдеться в ролику.

При цьому повідомляється, що в гомеопатичних медикаментах фактично відсутня діюча речовина. Такі ліки, як правило, не шкодять здоров'ю, але і не допомагають. Їх небезпека полягає в тому, що пацієнт замість ефективних препаратів, по суті, нічим не лікується.

Фітотерапія - це лікування препаратами, діюча речовина яких складається винятково з рослин. Більшість таких ліків відсутня в стандартах надання медичної допомоги.

Найбільша стаття витрат українців, ліки без доведеної ефективності, мають діючу речовину, яка заборонено в ЄС і США. Одним з найпопулярніших таких препаратів є розчин для ін'єкцій на основі крові телят, який часто призначають після інсульту.

Причинами покупки непрацюючих ліків назвали часту рекламу таких препаратів на ТБ, призначення їх лікарями за певний відсоток від виробників і продаж медпрепаратів без рецептів.

Як писав OBOZREVATEL, експерти склали список найбільш дорогих лікарських засобів, які не мають підтвердженої ефективності, і, тим не менш, входять в число найбільш популярних і купуються українцями.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки