Жінка вийшла з коми через 27 років і шокувала лікарів

49,1 т.
Жінка вийшла з коми через 27 років і шокувала лікарів

В ОАЕ 32-річна жінка Муніра Абдулла впала в кому після автомобільної аварії, і лише через 27 років прийшла в себе, чим потрясла лікарів.

Зворушливу історію розповіли її близькі для The National.

Кома – загрозливий стан між життям і смертю, що характеризується втратою свідомості, різким ослабленням або відсутністю реакції на зовнішні подразнення, згасанням рефлексів до повного їх зникнення, порушенням глибини і частоти дихання, зміною судинного тонусу, почастішанням або уповільненням пульсу, порушенням температурної регуляції.

Виникнення коми спостерігається при значних ураженнях верхнього шару кори головного мозку, в якому знаходяться клітини, що відповідають за діяльність вищої нервової системи, здавлювання або пошкодження центрів мозку, які відповідають за активацію клітин кори. Такі патологічні зміни можуть бути спровоковані гострим порушенням мозкового кровообігу, травмами і запальним ураженням нервової системи, несприятливим перебігом соматичних захворювань або важкими екзогенними інтоксикаціями.

Відео дня

Відзначається, що в Ель-Айн, неподалік від Абу-Дабі, в 1991 році жінка забирала свого сина Омара зі школи, коли шкільний автобус збив автомобіль, на задньому сидінні якого вони перебували, - перед зіткненням мати міцно обняла свою дитину, чим врятувала їй життя.

Внаслідок ДТП Омар отримав тільки синець, в той час як Муніра впала в кому через серйозну черепно-мозкову травму, її довелося перевести до фахівців в Лондон, де лікарі сказали родині, що вона ніколи більше не прокинеться.

Жінка вийшла з коми через 27 років і шокувала лікарів

Було встановлено, що жінка перебуває у вегетативному стані, не може здійснювати ніяких дій, але відчуває біль. Її повернули до рідного міста, після робили операції на м'язах в Німеччині, проводили фізіотерапію, годуючи через трубку.

"Завжди було відчуття, що вона прокинеться", - говорив Омар, хоча лікарі списували це на гру його уяви і повторювали, що шанси на відновлення його матері примарні, випадок безнадійний, і лікувати безглуздо.

Однак, влітку 2018 року, через 27 років в стані коми, Муніра Абдулла почала видавати дивні звуки, а через кілька днів прийшла до тями і покликала по імені свого сплячого поруч сина, якому на той момент було вже 32 роки.

Муніра Абдулла

"Роками я мріяв про цей момент, і моє ім'я було першим словом, яке вона сказала", - розповідає окрилений радістю Омар.

Хоча Муніра все ще потребує регулярної фізіотерапії після довгих років відсутності активності і руху, її стан стає все кращим, вона може осмислено розмовляти, молитися і ділитися почуттями.

Муніра Абдулла

Цей випадок сильно потряс всю медичну команду, яка займалася її здоров'ям.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше завдяки наростам на язику медики змогли вчасно попередити онкологічне захворювання у чоловіка.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки