Знайдений новий спосіб запобігти сліпоті

13,7 т.
Знайдений новий спосіб запобігти сліпоті

Глаукома це загальний термін для цілого ряду захворювань, які ушкоджують зоровий нерв. Пошкодження зорового нерва призводить до порушення передачі зорових сигналів в мозок, що може привести до втрати зору і сліпоти.

Глаукома найчастіше викликана накопиченням очного тиску, яке може привести до пошкодження зорового нерва. Однак точні механізми, з допомогою яких відбувається пошкодження зорового нерва, були неясні, але дослідники з університету Маккуорі в Австралії, можливо, проллють певне світло.

Вчені виявили, що білок під назвою нейросерпін грає ключову роль в здоров'я сітківки, але цей білок інактивується при глаукомі. Вони вважають, що їх результати можуть призвести до настільки необхідним стратегіям для профілактики і лікування хвороби.

Відео дня

Нейросерпін блокує активність ферменту плазміну, що захищає нейрони або нервові клітини, проти плазмин-індукованого ушкодження.

Дослідники аналізували клітини сітківки, отриманих від людей з і без глаукоми, а також сітківки хворих щурів.

Аналіз показав, що нейросерпін відключається у відповідь на окислювальний стрес, який може бути викликаний факторами навколишнього середовища, таких як забруднення повітря.

Цікаво, що дослідники виявили, що нейросерпін був неактивний клітинах сітківки у пацієнтів з глаукомою і в сітківці щурів.

Протягом тривалого періоду часу підвищення активності ферменту поступово знищує очну тканину і сприяє клітинної загибелі, в результаті чого виникають несприятливі ефекти, пов'язані з глаукомою.

Підраховано, що глаукома вражає близько 2,2 мільйонів дорослих у віці від 40 років і старше в Сполучених Штатах, і це одна з провідних причин втрати зору і сліпоти.

В даний час немає ліків від глаукоми, але є методи лікування, які можуть допомогти сповільнити прогресування захворювання, якщо воно виявлено досить рано.

Прорив цього дослідження полягає в тому, що воно допоможе зрозуміти механізм захворювання і дасть відповідь на ключове питання, яке вислизає від вчених протягом декількох років.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", канадські медики повернули зір сліпій підлітку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки