Знайдений новий спосіб запобігти сліпоті
Глаукома це загальний термін для цілого ряду захворювань, які ушкоджують зоровий нерв. Пошкодження зорового нерва призводить до порушення передачі зорових сигналів в мозок, що може привести до втрати зору і сліпоти.
Глаукома найчастіше викликана накопиченням очного тиску, яке може привести до пошкодження зорового нерва. Однак точні механізми, з допомогою яких відбувається пошкодження зорового нерва, були неясні, але дослідники з університету Маккуорі в Австралії, можливо, проллють певне світло.
Вчені виявили, що білок під назвою нейросерпін грає ключову роль в здоров'я сітківки, але цей білок інактивується при глаукомі. Вони вважають, що їх результати можуть призвести до настільки необхідним стратегіям для профілактики і лікування хвороби.
Нейросерпін блокує активність ферменту плазміну, що захищає нейрони або нервові клітини, проти плазмин-індукованого ушкодження.
Дослідники аналізували клітини сітківки, отриманих від людей з і без глаукоми, а також сітківки хворих щурів.
Аналіз показав, що нейросерпін відключається у відповідь на окислювальний стрес, який може бути викликаний факторами навколишнього середовища, таких як забруднення повітря.
Цікаво, що дослідники виявили, що нейросерпін був неактивний клітинах сітківки у пацієнтів з глаукомою і в сітківці щурів.
Читайте: Як зберегти зір при роботі за комп'ютером?
Протягом тривалого періоду часу підвищення активності ферменту поступово знищує очну тканину і сприяє клітинної загибелі, в результаті чого виникають несприятливі ефекти, пов'язані з глаукомою.
Підраховано, що глаукома вражає близько 2,2 мільйонів дорослих у віці від 40 років і старше в Сполучених Штатах, і це одна з провідних причин втрати зору і сліпоти.
В даний час немає ліків від глаукоми, але є методи лікування, які можуть допомогти сповільнити прогресування захворювання, якщо воно виявлено досить рано.
Прорив цього дослідження полягає в тому, що воно допоможе зрозуміти механізм захворювання і дасть відповідь на ключове питання, яке вислизає від вчених протягом декількох років.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", канадські медики повернули зір сліпій підлітку.