МоваЯзык

/ Новини медицини

Знеболюючі небезпечні: озвучені докази

Медики назвали ще одну причину відмовитися від безконтрольного прийому знеболюючих.

Так, британські медики з'ясували, що прийом парацетамолу та ібупрофену під час вагітності шкодить репродуктивній системі плоду, передає MedicalXpress. Вченим в ході дослідження вдалося встановити довгострокову перспективу впливу медикаментів.

Лікарі оцінили вплив парацетамолу та ібупрофену на зразки тканин тестикул і яєчників людських ембріонів. З'ясувалося, що в біологічних зразках, які піддавалися впливу одного з двох ліків протягом тижня, скоротилося число клітин зародкової лінії, які є попередниками статевих гамет (сперматозоїдів і яйцеклітин).

Зокрема, парацетамол сприяв скороченню кількості зародкових клітин на 40%, ібупрофен - на 50%. За словами дослідників, в результаті у дівчаток може скоротитися число яйцеклітин, що призведе до передчасного настання менопаузи (в нормі вона припадає на вік 49-52 роки). У хлопчиків зміни в тестикулярній тканині стає причиною недостатнього вироблення сперматозоїдів.

Результати дослідів за участю гризунів, яким пересадили шматочки людської тканини, що складається з чоловічих зародкових клітин, показали, що прийом парацетамолу протягом дня знижував кількість сперматозоїдів на 17%.

Раніше "МедОбоз" розповідав, як зняти біль без таблеток.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини