МоваЯзык

/ Медичний туризм

Метод інтенсивної реабілітації для дітей

Метод Козявкіна допоміг багатьом пацієнтам повернутися до здорового життя. Позитивні результати визначаються комплексним підходом і інтенсивною відновлювальною терапією, а також продовженням лікувальних заходів за межами клініки.

Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СІНР) застосовується не тільки в клініці Козявкіна, цей метод успішно впроваджений в роботу такої установи, як центр "Еліта". Він створений в 1990 році і знаходиться в мальовничій частині міста Львів. Транспортна розв'язка зручна як для пацієнтів, так і для співробітників центру.

На момент відкриття відновлювальний центр вигідно виділявся завдяки обладнанню для дослідження активності мозку, аналогів якому в Україні тоді ще не було. Також для зберігання і обробки медичної документації були використані сучасні технології. Саме тут "народжуються" і випробовуються нові реабілітаційні методики. Крім того, тут були вивчені особливості роботи серця, судин і органів дихання пацієнтів з органічними ураженнями нервової системи, що було використано для розробки принципів розподілу навантаження під час лікувальних процедур.

У реабілітаційному центрі "Еліта" введені і використовуються всесвітньо відомі тести, які дозволяють оцінити розвиток дитини: за допомогою Gross Motor Functіon Measurement (GMFM) можна визначити великі моторні функції, за допомогою Pedіatrіc Evaluatіon Dіsabіlіty Іnventory (PEDІ) – дитячу інвалідність, також в клініці створена програма для відновлення дітей з ураженнями нервової системи та ризиком церебральних паралічів "Рання реабілітація". У центрі багато уваги приділяється здоров'ю маленьких пацієнтів.

Відновлювальна програма для недоношених дітей

Передчасне народження може сильно позначитися на здоров'ї дитини. Виділяють 4 ступеня недоношеності в залежності від гестаційного віку:

  • I ступінь – 35-37 тижнів;

  • II ступінь – 32-34 тижні;

  • III ступінь – 29-31 тиждень;

  • IV ступінь – 28 тижнів і менше.

Реабілітація показана недоношеним дітям у віці 3-6 місяців з масою тіла більше 3000 г з метою усунення перинатальної патології та органічних уражень нервової системи, а також для зменшення ризику їх розвитку. Програма спрямована на активацію фізіологічного розвитку шляхом стимуляції компенсаторних можливостей ЦНС, профілактику ДЦП, подолання затримок розвитку моторних, мовних, поведінкових розладів і прискорення соціально-побутової адаптації.

Курс реабілітації недоношених дітей складається з двох частин. Так, інтенсивна корекція (перший етап) проводиться на базі центру і триває 5 днів, включає діагностичні та лікувальні заходи. До діагностичних відносяться обстеження дитини, проведення оцінки фізичного, психомоторного, мовного і соціального розвитку дитини до і після лікування, відеоконтроль моторних функцій; до лікувальних – біомеханічна корекція хребта, рефлексотерапія, спеціальна система масажу, мобілізуюча гімнастика. Під час лікування присутність батьків обов'язкова. Це дозволяє їм оволодіти практичним навичками по роботі з дитиною для здійснення другого етапу лікування – стабілізації і потенціювання ефекту, який проводиться в домашніх умовах.

Центр реабілітації "Еліта" відомий і тим, що надає допомогу при різних формах ДЦП. За допомогою методу Козявкіна фахівці працюють над поліпшенням моторних і мовних функцій дитини, кровообігу і метаболізму, рухливістю суглобів і тонусом м'язів. Основний комплекс для реабілітації включений в курс лікування всіх пацієнтів, в нього входять корекція хребта, рефлексотерапія, лікувальна фізкультура, масаж і апітерапія. Призначення інших процедур залежить від стану пацієнта, його віку та рухових можливостей.

В умовах клініки пацієнти проходять курс інтенсивного відновлення. Для корекції їх стану використовується комплексний підхід з використанням різних напрямків реабілітаційної терапії. Після двох тижнів курсу батьки, освоївши практичні навички масажу та лікувальної фізкультури, продовжують лікування вже в домашніх умовах. Для збереження і посилення досягнутого ефекту також можна займатися плаванням, їздити на велосипеді, проводити ерго-, зоотерапію і т. д.

Реабілітаційний центр "Еліта": все для здоров'я пацієнтів!

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
2
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини