Морозиво при хворому горлі: Супрун розгромила черговий міф

48,6 т.
Морозиво при хворому горлі: Супрун розгромила черговий міф

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що при хворому горлі можна, і навіть корисно їсти холодну їжу, зокрема морозиво.

"Якщо болить горло, лікарі зазвичай рекомендують пити багато теплої рідини, полоскати соляним розчином і уникати гострої та кислої їжі. Неочікувано, але ви можете додати ще одну опцію для послаблення болю - їсти холодну їжу. Їсти холодне також рекомендує одна з кращих клінік у світі", - написала вона у Facebook.

Як пояснила посадовиця, насправді холодне морозиво і заморожені фруктові соки працюють як анестетик, допомагають заспокоїти запалення і дати тимчасове полегшення болю.

Відео дня

"Це в жодному разі не може бути лікуванням, проте хороший метод тимчасового знеболення. Холодне стимулює зменшення набряку, тому консервує запальні процеси у горлі. Окрім того, коли є набряк у горлі, дуже важко їсти звичайні продукти. Невелика порція морозива допомагає зменшити біль та полегшує процес ковтання їжі", - зазначила Супрун.

В.о. міністра зазначила, що важливо вибирати натуральне морозиво з мінімальною кількістю добавок, оскільки шматочки шоколаду, горішків, родзинок або інших цукрових інгредієнтів можуть викликати подразнення.

"Обов‘язково пам’ятайте, що варто їсти невелику порцію та дуже повільно, не ковтаючи великі шматки. Опісля прополощіть горло звичайною водою. Уникати ж варто продуктів, які можуть подразнювати слизову оболонку, а саме сухих продуктів, таких як чипси, сухарики, будь-які приправи, копчені продукти, кава, сирі овочі, звісно ж варто відмовитись від алкоголю та куріння", - додала вона.

Супрун наголосила, що споживання холодної їжі має сенс тільки для короткочасного полегшення болю в горлі, і не є основним методом лікування.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розвінчала найпопулярніший літній міф.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки