МоваЯзык

/ Новини медицини

МОЗ реєструвало ліки проти ботулізму без відповідних документів - розслідування

У Міністерстві охорони здоров’я України здійснили реєстрацію низки лікарських засобів, зокрема і проти ботулізму, за відсутності частини необхідних документів.

Про це йдеться у матеріалах розслідування, які є у розпорядженні УНН.

Йдеться про те, що тепер вже екс-заступницю міністра охорони здоров’я Ольгу Стефинишину підозрюють у підписанні наказу про реєстрацію ліків всупереч чинному законодавству про реєстрацію ліків, отриманих від міжнародних організацій. Так, у порушення законодавства, відповідно до наявних матеріалів, були зареєстровані ліки проти легеневої гіпертензії та ботулізму, а саме "ВАТ", "Волібріс", ботулінічний антитоксин гептавалентний тощо.

Екс-заступницю міністра, яка тепер є кандидатом в нардепи за списком партії "Голос", підозрюють у тому, що вона зареєструвала ліки попри те, що, за висновками Державного експертного центру МОЗ, вони не мали всіх необхідних документів.

Такі дії кваліфіковано за ст. 321-1 "Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів" КК України. Санкція статті передбачає покарання від 5 до 8 років ув’язнення, якщо в суді буде доведена провина.

Додамо, що кримінальне провадження, про яке йдеться, зареєстроване 5 червня 2019 року, а 7 червня стало відомо, що Стефанишина подала заяву на звільнення. Стефанишина працювала в Міністерстві охорони здоров'я України на посаді заступника міністра з питань європейської інтеграції з січня 2018 року. Координувала такі напрями роботи, як виконання євроінтеграційних зобов'язань України у сфері охорони здоров'я, державні закупівлі ліків і медвиробів, вакцинація і громадське здоров'я.

Додамо, що вчора, 16 липня, стало відомо, що слідчі СБУ вручали підозру керівнику Державного експертного центру МОЗ Тетяні Думенко. Її підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме "Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам та спричинило тяжкі наслідки".

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини