ВООЗ визнала залежність від відеоігор захворюванням

16,8 т.
ВООЗ визнала залежність від відеоігор захворюванням

Всесвітня організація охорони здоров'я включила ігрову залежність і ще 55 тисяч хвороб, травм і розладів до одинадцятого видання Міжнародної класифікації хвороб (МКБ-11).

ВООЗ вперше повністю представила цей документ в електронному вигляді. Серед нововведень - поява в документі глави про традиційну медицину, а також включення відео- та цифрової ігроманії до список розладів, пов'язаних із залежністю. Про це повідомляє ТАСС.

За даними організації, цей розлад є моделлю поведінки при грі, яка відрізняється порушенням контролю, відведенням процесу більшого пріоритету до такої міри, що віддається перевага перед іншими інтересами і щоденними заняттями.

Відео дня

Діагностувати хворобу можна в тому випадку, якщо модель поведінки веде до появи порушень в особистій, сімейній, соціальній чи інших сферах життя і спостерігається протягом 12 місяців.

ВООЗ визнала залежність від відеоігор захворюванням

Відзначається, що МКБ-11 "серйозно поліпшена в порівнянні з попередньою версією - вперше вона повністю електронна і виконана у форматі, що полегшує її використання". Експерти працювали над класифікацією більше 10 років.

МКБ-11 є основою для визначення тенденцій і статистики в глобальному масштабі. Вона містить понад 55 тисяч унікальних кодів для травм, хвороб і причин смерті.

Генеральний директор організації Тедрос Аданом Гебрейесус зазначив у зв'язку з публікацією, що розробка документа "вселяє гордість" у ВООЗ, оскільки завдяки йому можна "багато дізнатися про причини хвороби і смерті людей, вжити заходів для запобігання страждань і порятунку життів".

Як повідомляв OBOZREVATEL, у 2016 році вчені з США заявляли, що відеоігри можуть приносити користь дітям, тому що допомагають в боротьбі із зайвою вагою.

Крім того, дослідження показали, що мозок компульсивних геймерів розвивається по-іншому, ніж у тих, хто не грає. У них краще розвивалися нейронні зв'язки, які сприяють більш швидкому засвоєнню нової інформації.

У свою чергу, фіксувалися ситуації, коли відеоігри негативно впливали на здоров'я людей. Так, у Великобританії помер 20-річний чоловік через утворення тромбу в крові. Лікарі вважали, що закупорка сталася через нездорове захоплення хлопця відеоіграми.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки