ВООЗ визнала залежність від відеоігор захворюванням
Всесвітня організація охорони здоров'я включила ігрову залежність і ще 55 тисяч хвороб, травм і розладів до одинадцятого видання Міжнародної класифікації хвороб (МКБ-11).
ВООЗ вперше повністю представила цей документ в електронному вигляді. Серед нововведень - поява в документі глави про традиційну медицину, а також включення відео- та цифрової ігроманії до список розладів, пов'язаних із залежністю. Про це повідомляє ТАСС.
За даними організації, цей розлад є моделлю поведінки при грі, яка відрізняється порушенням контролю, відведенням процесу більшого пріоритету до такої міри, що віддається перевага перед іншими інтересами і щоденними заняттями.
Читайте: "Іноді банан - це просто банан": психотерапевт про психосоматики і хворобах
Діагностувати хворобу можна в тому випадку, якщо модель поведінки веде до появи порушень в особистій, сімейній, соціальній чи інших сферах життя і спостерігається протягом 12 місяців.
Відзначається, що МКБ-11 "серйозно поліпшена в порівнянні з попередньою версією - вперше вона повністю електронна і виконана у форматі, що полегшує її використання". Експерти працювали над класифікацією більше 10 років.
МКБ-11 є основою для визначення тенденцій і статистики в глобальному масштабі. Вона містить понад 55 тисяч унікальних кодів для травм, хвороб і причин смерті.
Генеральний директор організації Тедрос Аданом Гебрейесус зазначив у зв'язку з публікацією, що розробка документа "вселяє гордість" у ВООЗ, оскільки завдяки йому можна "багато дізнатися про причини хвороби і смерті людей, вжити заходів для запобігання страждань і порятунку життів".
Як повідомляв OBOZREVATEL, у 2016 році вчені з США заявляли, що відеоігри можуть приносити користь дітям, тому що допомагають в боротьбі із зайвою вагою.
Крім того, дослідження показали, що мозок компульсивних геймерів розвивається по-іншому, ніж у тих, хто не грає. У них краще розвивалися нейронні зв'язки, які сприяють більш швидкому засвоєнню нової інформації.
У свою чергу, фіксувалися ситуації, коли відеоігри негативно впливали на здоров'я людей. Так, у Великобританії помер 20-річний чоловік через утворення тромбу в крові. Лікарі вважали, що закупорка сталася через нездорове захоплення хлопця відеоіграми.