МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Може викликати рак: з'ясувалася небезпека догляду за зубами

Зубна нитка містить пер- і поліфторалкілові речовини (PFAS), які можуть бути токсичні для людини.

До такого висновку прийшли американські вчені. Вони вивчили зв'язок між використанням різних побутових товарів і наявністю шести видів PFAS в організмі 178 жінок середнього віку, половина яких були афроамериканками, повідомляє "Лента.ру".

Вживання їжі з картонних контейнерів, покритих PFAS, підвищувало у цієї групи вміст в організмі чотирьох різних фторовмісних речовин. Ще одним джерелом забруднення була зубна нитка декількох виробників, які як покриття застосовують хімікати, що містять фтор.

З'ясувалася небезпека догляду за зубами

expertdent.net

PFAS застосовуються в багатьох побутових товарах завдяки їхній стійкості до води і жиру. Водночас вони є потенційно небезпечними для здоров'я людини через свої токсичні властивості. Вони можуть накопичуватися в біологічних тканинах як тварин, так і людини, пригнічуючи імунну систему, викликаючи рак нирок і яєчок, збільшуючи ризик безпліддя і багатьох інших захворювань у дітей і дорослих.

Як повідомляв OBOZREVATEL, кількість нових випадків захворювання на рак у 2018 році у світі збільшилася до 18 млн. За прогнозами, в 2040 році цей показник може вирости до 30 млн. Різними формами раку хворіє близько мільйона українців, більше 130 тис. нових випадків реєструються щорічно.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
8
Цікаво
4
Сумно
1
Треш

Блоги медицини