Можна гумкою з мапи стирати Івано-Франківськ і Тернопіль — Богомолець

Можна гумкою з мапи стирати Івано-Франківськ і Тернопіль — Богомолець

Медична реформа — одна з найскандальніших і найсуперечливіших в Україні. До критики системи охорони здоров'я підключалися всі — і депутати, і відомі лікарі, і, звісно, мільйони українців. На даному етапі реформування цілої галузі іде повним ходом, але при цьому народні депутати України вже вп'яте намагаються відправити у відставку головного її ініціатора — в.о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун.

У чому причина — OBOZREVATEL запитав у глави комітету з питань охорони здоров'я, народного депутата від Блока Петра Порошенка Ольги Богомолець.

Коли рішення про відставку Уляни Супрун буде винесене до зали? Ви ж будете говорити про нього на Погоджувальній раді?

— Все, що зараз відбувається під гаслами "ми боремося з корупцією" — брехня, адже вона набирає обертів.

Читайте: ''Це геноцид українців!'' Чому Рада збунтувалася проти Супрун

Відео дня

На засіданні фракції був прем'єр-міністр. Аргументувала йому ситуацію — дивіться, за 2018 рік на 6 мільярдів гривень нуль поставок, і ми за це платимо 6,5%, поставки на сьогодні в районі 60% за минулий рік, за 2016 рік — 4 мільярди, вони не завершені. Він же відповідає мені, що вони "перемогли корупцію", але ж медикаментів навіть немає.

А що з міжнародними закупівлями?

— Як можна говорити, що ми побороли корупцію в закупівлях, якщо немає медикаментів? Ми платимо за цей сервіс загалом десь близько мільярда. Тільки за 2016-2017 роки — 800 мільйонів.

Дивіться відео на тему

Нам на лікування онкохворих дітей не вистачає 500 мільйонів... Купуйте через Prozorro, через Міністерство фінансів, навіщо віддавати мільярд комусь, щоб поставки були через 18 місяців.

Зараз абсолютно немає бажання розплющити очі. Є рішення Рахункової палати, що ситуація погіршилася за два роки. Лікування громадян за кордоном, програма лікування туберкульозу, міжнародні закупівлі, потім будуть і щодо громадського здоров'я. Ситуація стала набагато гіршою, як так можна — відмовлятися помічати факти.

Читайте: Секс з 11 років і подорожник: Супрун розвінчала міфи про саму себе

Знаєте що мені прем'єр-міністр сказав? "Вся проблема в лікарнях, які приховують інформацію, які у них є медикаменти". Водночас на сайті міністерства написано, що поставок за 2018 рік немає, а за 2017 рік — всього 60%, так що вони можуть приховувати? Повністю перекладають відповідальність з хворої голови на здорову. Місцеву владу роблять винною в тому, що реформа не працює.

Як ви оцінюєте її ефективність?

— Медична реформа — це голосування за закон про обов'язкове державне страхування. На наступний рік всього 3% від ВВП на охорону здоров'я. На лікування онкохворих дітей — лише 50% від необхідних коштів. Ми розпочали реформу, прийнявши закон про автономізацію, принцип "гроші йдуть за пацієнтом". Це парламент зробив, не МОЗ. Але як можна його реалізувати, якщо видають лише половину грошей?

Виходить, одному гроші дадуть, а інший поїде на кладовище. З лікування дорослої онкології закрито лише 30%. Зі 100 тисяч нових онкохворих, які з'являються щороку, а у нас всього їх півмільйона, шанс вижити отримає лише 30 тисяч.

Іншим будуть колоти знеболювальне перед смертю і вони поїдуть по новій дорозі прямісінько на кладовище. Я можу просто по пунктах продовжувати

Прийнятий бюджет — це проект геноциду. Він не дасть зберегти життя українців, їхній людський потенціал. Нас стає менше щороку на 200 тисяч осіб. За 5 років це цілий мільйон. Можна брати і гумкою з мапи стирати Івано-Франківськ, Тернопіль... Головна мета держави — зберігати людський потенціал. То виходить, що нікому буде захищати країну, працювати, платити податки.

А кампанія у Facebook з боку міністерства щодо руйнування міфів? Вона має якийсь практичний сенс?

— Підійдіть зараз до будівлі МОЗ, там уже 40 днів сидять в наметах родичі онкохворих дітей. Батькові двох дітей пропонували лікування у Туреччині, і це та операція, яку можна зробити у нас. У підсумку він уже помер, не дочекався допомоги. Тим людям вже нікуди йти. В цей час МОЗ за гроші фондів на рекламу реформ спростовує міфи: як пити воду, вивозити вперед ногами людей... Вони просто наповнюють людям голови, як і наші олігархи субсидії отримують собі на рахунок, а самі називають це субсидіями для малозабезпечених.

Читайте: Загрожує самогубством: Супрун попередила батьків школярів про небезпеку

Так і міністерство, в 11 областях лікарі без зарплат 3 місяці, хоча гроші були закладені до бюджету. На наступний рік також запланований дефіцит по зарплатах. Тим більше зараз отримують 3200 гривень...

В рамках реформи хіба не піднімають зарплати? Обіцяли ж більше 10 тисяч.

— Те, що вони роблять в рамках реформи — змінили тільки первинну медицину. Це найдешевше для держави. Ті 370 гривень або в середньому 500 гривень на людину в рік — за ці гроші лікар хіба що вам зможе виписати рецепт і лікарняний підписати? Але ж не буде доступу до фтизіатрії — служби, яка займалася туберкульозом, інфекційними хворобами, дермо-венерологічним службами. У приймальні сімейного лікаря сидітимуть усі.

Читайте: Україна вийшла в лідери за рівнем цькування серед підлітків

Стоматології навіть не буде, її спростять. Що робити з карієсом у маленької дитини, якщо у її батьків немає грошей? У неї ж полетить здоров'я і почнуться проблеми. Якщо не буде доступу до стоматології, педіатр не зможе нічого зробити. Хіба що таблетками глушити дитину... Виходить ситуація, що в кабінеті будуть пацієнти з недіагностованим сифілісом або гепатитом.

Сьогодні просто економлять гроші і руйнують залишки соціально-справедливої ​​системи, яку треба реформувати, але грамотно — з економічними розрахунками та прийняттям закону про обов'язкове страхування, імплементацією закону в перші 3 роки, у формі "пілота".

А все, що зроблено "ліберальною командою", це формат — у багатих є гроші, вони заплатять, а бідних нехай стане менше.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки