На підприємство МОЗ прийшли з обшуком: що відомо
У Києві на підприємстві МОЗ "Державний експертний центр" 20 вересня правоохоронці розпочали обшуки. Вони намагалися вилучити сервер, на якому зберігаються особисті дані інсулінозалежних пацієнтів, що могло спричинити серйозні наслідки для їхнього здоров'я.
Як повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України, у Реєстрі пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, — персональні дані майже 200 000 осіб.
"Будь-які перерви в роботі сервера можуть призвести до припинення роботи Реєстру, і, відповідно, до перерв у забезпеченні пацієнтів препаратами інсуліну", — пояснили небезпеку у прес-службі.
Читайте: Впав у кому без інсуліну: лікаря в Україні звинуватили у махінаціях із ліками
Однак столична прокуратура спростувала заяву МОЗ щодо вилучення сервера. Як повідомили на сторінці Прокуратури м. Києва у Facebook, їхні працівники тільки скопіювали дані сервера, але це не заважало його роботі.
Правоохоронці пояснили, що обшуки проводилися через підозри у можливому привласненніі державних коштів в особливо великих розмірах під час купівлі та використання експертним центром програмного забезпечення (ПЗ) для обліку хворих на цукровий діабет.
"Усвідомлюючи необхідність збереження лікарської таємниці та конфіденційної інформації про пацієнтів, закликаємо керівництво держпідприємства до співпраці зі слідством і добровільного надання ключів доступу до ПЗ з метою його копіювання та подальшого видалення персональних даних пацієнтів", — звернулися правоохоронці.
{"url":"https://www.facebook.com/kyiv.gp.gov.ua/posts/2208758782468805","width":"500","height":"578"}Як писав OBOZREVATEL, у деяких областях України існує нестача інсуліну. Так, у березні 2018 року у Закарпатській ОДА заявили, що на покриття дефіциту препаратів для хворих на діабет пацієнтів необхідно ще 11,2 млн гривень.