МоваЯзык

/ Новини здоров'я

На шляху до безсмертя: знайдені ключові гени старіння

Вчені Ексетерського університету (Великобританія) визначили групу генів, які відіграють ключову роль у процесі старіння.

Зокрема, вони регулюють фактори сплайсингу - молекули, що визначають шлях дозрівання інформаційної РНК, повідомляє MedicalXpress.

Сплайсингом називають процес вирізання нуклеотидних послідовностей (інтронів) з молекули РНК і зшивання тих, що залишилися (екзонів), у результаті чого відбувається дозрівання молекули.

Таким чином, інтрони не несуть інформації про амінокислотну послідовність поліпептиду (білка). Іноді відбувається альтернативний сплайсинг, коли вирізаються екзони або залишаються інтрони, у результаті чого один і той же ген може кодувати різні поліпептиди. Важливу роль у цьому відіграє сплайсосома - комплекси з РНК і білків.

Фактори сплайсингу, що визначають активність сплайсосома, в свою чергу, регулюються факторами транскрипції - іншими білками, які зв'язуються з ДНК і здатні активувати або "вимикати" відповідні гени.

Дослідники показали, що блокування сигнальних шляхів ERK і AKT сприяє зменшенню старіючих клітин і омолодженню клітинних культур.

Подібного ефекту можна добитися через інгібування ключових компонентів цих шляхів - генів FOX01 і ETV6, що кодують фактори транскрипції. У цьому випадку вчені також відзначали збільшення кількості факторів сплайсингу.

За даними вчених, результати дослідження допоможуть розробити методи боротьби зі старінням і супутніми захворюваннями, такими як хронічне запалення або рак.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені назвали явні ознаки, за якими можна визначити генія.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини