Нанотехнології у медицині: стартап майбутнього Євгена Пулі

55,0 т.
Нанотехнології у медицині: стартап майбутнього Євгена Пулі

Пандемія коронавірусу прискорила розвиток нових технологій. Серед них – біотехнології нового покоління, які дозволяють за допомогою звуку і електромагнетизму усувати збої організму.

Відомий підприємець і fintech-бізнесмен Євген Пуля, який нещодавно продав IT-стартап MOSST топменеджеру швейцарського банку CBH (Compagnie Bancaire Helvétique) Саймону Бенхаму, створює унікальне обладнання і працює з новою фізикою і новою медициною. В інтерв'ю OBOZREVATEL він розповів про те, як прийшов в сферу біотехнологій, і як зміниться звична медицина вже найближчим часом.

Відзначимо, після продажу відомої Платіжної міжнародної системи Mosst Пуля інвестував дивіденди в кілька нових стартапів, які стануть актуальні в найближчому майбутньому.

Відео дня

Нещодавно з'явилася інформація, що ви продали своє дітищеміжнародну платіжну систему Mosst. Чим збираєтеся зайнятися після цього, які нові горизонти бачите?

– Я вже давно пов'язав своє життя з футурологією і, як і кожна розумна людина і особливо підприємець, займаюся прогнозуванням найближчого майбутнього. Тому я окреслив для себе список найбільш перспективних напрямків. Серед них – квантова медицина, це розробка і клінічні дослідження в інноваційній галузі. По суті, мова йде про створення медпротокола, який змінить охорону здоров'я як в Україні, так і в світі.

– Виникають відразу два питання. Ви збираєтеся інвестувати саме в Україні? Словосполучення "квантова медицина" звучить, як фантастика – що ви маєте на увазі?

– Відповідь на перше питання проста: так, мені не страшно інвестувати в Україну, хоча я знаю, що тут не найсприятливіші умови. При цьому вірю, що мої проєкти здатні змінити світ, де б вони не стартували.

Що ж стосується квантової медицини, то так, це поняття видаляли навіть з Вікіпедії – за псевдонауковий опис. Однак мій власний досвід і досвід колег каже: квантова медицина можлива, нехай навіть не в тому вигляді, в якому його намагалися продавати різні народні умільці.

За останні кілька років я створив дослідний інститут, який займається інноваційними приладами для діагностики і лікування патологій, з якими стандартні протоколи медицини ледь справляються.

– Як вам прийшла ідея зайнятися саме медициною?

– Ви знаєте, ми з дружиною, що називається, "заморочені" на поліпшенні здоров'я (сміється). Тому реально літали по всьому світу і фактично на собі вивчали різні види діагностики лікувань. Так ми познайомилися з можливостями взаємодії організму з електромагнітними полями. Випробували на собі провідні німецькі, японські, китайські технології.

Усі мої хвороби як рукою зняло. При цьому раніше я чув від отоларинголога, що допоможе тільки операція по корекції носової перегородки, а гастроентерологи в один голос заявляли, що хронічний гастрит не лікується.

Нанотехнології у медицині: стартап майбутнього Євгена Пулі

– Що вийшло в підсумку?

– Виявилося, що в обох випадках була проблема з імунною системою. Сподіваюся, усвідомлені лікарі це прочитають і перестануть посилатися на свої застарілі протоколи. Чесно кажучи, лікарі у нас дуже вузькопрофільні. Мало хто розуміє, як працює весь організм.

У мене величезне бажання розповісти правду про це всім, наприклад, про застарілу медицину, яка досі призначає антибіотики, але, думаю, неробочі. Стандарти і терапевтів, які сидять на короткому повідку фармацевтичних компаній і не читають світові клінічні дослідження, ми обговоримо пізніше, в інших інтерв'ю. А зараз хочеться більше розповісти про користь для людей.

Стимуляція електромагнітними полями і рослинними препаратами дозволяє активувати імунні клітини правильно. Ви напевно чули, що стимулювати імунну систему при аутоімунному захворюванні не можна – так кажуть старі протоколи ВООЗ. Але в реальності існують рослинні препарати – масло грибів рейши, водорість фукадаін тощо. Кожен з цих препаратів активує свій тип імунітету: т-кілери, в-клітини, нк-клітини, макрофаги. Відсутність або недолік цих клітин викликає більше трьох тисяч захворювань.

– Перераховані вами препарати не надто дешеві...

– Так, ці препарати недешеві. Ціна на масло рейши в Китаї стартує від $ 300. Окінавська водорість фукоїдан настільки рідкісна, що її можна придбати від $ 600 за курс. Але я спостерігав черги в магазин, де продається найкраща водорість. У Китаї і Японії ці фітопрепарати використовували династії імператорів – для лікування і продовження життя. Саме усвідомленість і доступність кращих рослинних препаратів роблять японців найбільш довгоживучою нацією на планеті.

Ми їздили по світу, спілкувалися з лікарями і пацієнтами – і у дружини народилася ідея зайнятися цим напрямком. Лікувати, а не знімати симптоми.

– Це дуже клопітка справа – по суті, ви створюєте нову медицину.

– Так, і я радий, що беру участь у цьому: проводжу тестування як технологій нової медицини, так і самих лікарів. Набираю співробітників з різних країн світу, окрема і з України, але тут складно шукати фахівців: у нас практично немає профільної освіти, особливо якщо мова йде про перспективні галузі.

Я рік досліджував ринок приладів квантово-хвильової медицини, витратив час на вивчення фізичних теорій, на експерименти – і тепер ми можемо зосередитися на виробництві кращого обладнання, на отриманні сертифікації, на публікаціях в кращих наукових виданнях світу.

Ви праві щодо складності – тут потрібні і біофізики, і квантові фізики, і радіофізики, і інженери, і програмісти, які вміють працювати з великими розрахунками, з штучним інтелектом.

– Ви вирішили проблему нестачі кадрів?

– Мені вдалося залучити до проєкту кращих фахівців. Це інженери і вчені з України, Німеччини, США. Координує їх кандидат фізико-математичних наук з Києва, хороший фахівець в галузі біофізики.

– Розкажіть про технології, які ви розробляєте.

– Як приклад можу уявити одну з найбільш складних розробок: це шолом неінвазивної стимуляції глибоких ділянок мозку. Там використовується ультразвук і інтерференційне спрямоване електромагнітне поле. За допомогою такого шолома можна усувати безліч патологій – від депресії до розсіяного склерозу і хвороби Альцгеймера.

– Добре, що у вас це втілено у вигляді шолома, а не як у Ілона Маска, який хоче впровадити чіп безпосередньо в мозок.

– Так, я хочу запропонувати світові неінвазивну, глибоку і правильну стимуляцію мозку. Прилад зможе навіть допомагати концентрації уваги, покращувати зір, збільшувати швидкість обробки інформації нейронами, сприяти регенерації рецепторів. Такими розробками займаються приватні компанії Європи і Кореї. А міністерство оборони США – вірніше, відділ розробок DARPA – вже давно працює з подібними технологіями, щоб поліпшити когнітивні функції солдат, зробити їх "суперменами".

Найскладніше тут – це зробити детальну 3D-візуалізацію мозку в реальному часі. Ультразвукові датчики треба направити в потрібні точки, щоб хвилі інтерферувати. Щоб налаштувати все це, ми брали недешеві консультації кращих нейробіологів світу.

– Поки в світі немає технологій, подібних вашої?

– Ніхто поки не реалізував такий прилад. Ми зустрічали окремі прилади для стимуляції однієї-двох зон мозку – це громіздко і вимагає магнітно-резонансного томографа, це настройка по 30, а то і по 60 хвилин.

Ми ж розробляємо автоматизовані датчики, які можуть охопити 10-15 зон мозку. Зрозуміло, що попереду ще багато досліджень, чекайте публікацій в Science і Nature.

– Що ще у вас в розробці?

– Є ще ряд приладів, які впливають на організм різними електромагнітними полями. Зокрема, біофотонова модуляція ближнім світлом і дальнім інфрачервоним світлом, з круговою поляризацією фотонів.

Тут вже існують дослідження FDA, і вони показують збільшення енергії АТФ в клітинах до 500% – це вплив ближнього інфрачервоного світла. Далеке інфрачервоне світло дає прекрасні результати в роботі з кров'ю і кровоносними судинами.

Також є обнадійливі результати за новою технологією: обертові фотони по круговому орбітальному моменту. Поки що немає приладу, який стимулює весь організм, але ми рухаємося по шляху до нього, і незабаром він з'явиться.

– І все ж – чому Україна? Чому ви не починаєте цей стартап там, де його оцінять по достоїнству – Кремнієва долина, Шеньчжень?

– Тому що я втомився: над нами сміються, ніби ми країна третього світу, живемо за рахунок кредитів МВФ, виконуємо вимоги на замовлення. У нас немає крутих стартапів, немає серійного виробництва товарів, на які буде шалений попит. Я давно міг виїхати, але поки є шанс допомогти країні власними руками, своєю головою – треба ним скористатися.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки