Напади гадюк у Києві: перші "жертви" і поради експертів

Напади гадюк у Києві: перші 'жертви' і поради експертів

Багато киян намагаються провести свій відпочинок на природі, однак потрібно бути обережним, щоб гуляючи біля водойми або в лісі, не нарватися на змію. Такі зустрічі не обіцяють нічого хорошого і сумні прецеденти вже є. Протягом декількох останніх днів у столичні лікарні з укусами гадюк звернулися вже три людини.

Про те, наскільки небезпечними можуть бути наслідки зустрічі зі змією, і чи може потерпілий самостійно надати собі першу допомогу - в публікації OBOZREVATEL.UA

29 квітня в київську лікарню швидкої медичної допомоги звернувся чоловік, якого "вжалила" змія, коли той перебував у селищі Коцюбинське під Києвом. Потерпілий був госпіталізований в реанімацію і після закінчення лікування був відпущений додому.

Відео дня

2 травня в ту ж лікарню поступив 25-річний хлопець. Зустріч з гадом сталася, коли чоловік відпочивав у гранітному каньйоні біля Коростишева Житомирської області. На сьогоднішній день потерпілий знаходиться у відділенні токсикології.

В той же день, 2 травня, в одну зі столичних лікарень звернулася 53-річна жінка. Медикам постраждала розповіла, що гадюка атакувала її на березі Дніпра біля Канева, де жінка відпочивала з друзями. На сьогоднішній день потерпіла йде на поправку.

За три десятиліття жодної смерті

На території Київської області з отруйних змій живе гадюка звичайна. Як розповів нашим журналістам головний токсиколог міського департаменту охорони здоров'я КМДА, кандидат медичних наук, доцент Сергій Недашківський, загибель людини від укусу гадюки велика рідкість. Принаймні з 1985 року летальних випадків у Києві не було.

гадюка

У той же час наслідки дії гадючої отрути на організм людини можуть бути серйозними, і все залежить від місця укусу. Найнебезпечніше, якщо змія "вжалить" людину за шию або голову, але це відбувається рідко і частіше людина отримує укус в руку або в ногу.

"На місці укусу з'являється набряк, кров, почервоніння лімфатичних судин. Можуть бути серйозні ускладнення, такі як некроз м'язів. Також може статися виражений набряк з тиском на судини або нерви - це може загрожувати інвалідністю", - розповів експерт.

Читайте: Бізнес з "стволом": що відомо про "імперії" кривдників Найєма

Гадюка в лісі

Найважче укус змій переносять алергіки. Зміїна отрута - це набір певних білкових речовин, які можуть запускати анафілактичну реакцію, що може закінчитися анафілактичним шоком.

Допомога при укусі

Перше - потрібно обробити рану антисептиком (йод, спирт, зеленка). Якщо укус прийшовся в руку або ногу, кінцівку потрібно знерухомити, наклавши на неї шину.

"Чим більше м'язових скорочень, тим активніше отрута просувається по лімфатичних судинах", - зазначив Сергій Недашковський.

Столичний ботсад ім. Глушко

Експерт радить покласти потерпілого в горизонтальне положення, а "ужалену" гадюкою руку або ногу зафіксувати вище рівня тулуба. Можна спробувати видавити отруту самому, сильно стиснувши місце укусу, але це може бути ефективним у перші п'ять хвилин. Також допоможе вживання великої кількості води.

"Тим самим потерпілий стимулюєте власний діурез, в результаті чого будуть виводитися токсини, які могли потрапити в кров при укусі. Також наводнення організму попереджає всі судинні реакції, які можуть бути пов'язані з падінням артеріального тиску після укусу змії. Це як альтернатива внутрішньовенного введення інфузійного розчину ", - розповів Сергій Недашковський.

До речі, ніякі джгути накладати не можна, це лише погіршить стан потерпілого.

Читайте: Стрілянина на зупинці під Києвом: стали відомі подробиці

Після надання першої допомоги необхідно звертатися до лікарні. Відзначимо, що при лікуванні постраждалих медики можуть і не застосовувати сироватку, так як є цілий комплекс ефективних альтернативних заходів, які в столичних лікарнях з успіхом використовують більше 15 років.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що в столичних парках виявили небезпечних кліщів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки