Названо життєво важливі органи, без яких можна вижити

41,2 т.
Названо життєво важливі органи, без яких можна вижити

Людина може спокійно прожити без деяких важливих органів, якщо їй доведеться їх позбутися.

За даними "Лайф", рівень сучасної медицини дозволить частково компенсувати їх функції, щоб організм продовжив нормально функціонувати.

Жовчний міхур. Основна функція – зберігання жовчі з печінки і перетравлення жирної їжі. Міхур видаляють, коли в ньому утворюються дуже великі камені. Після цього потрібно дотримуватися дієти.

Селезінка. Діє як фільтр для бактерій і сторонніх часток, продукує антитіла і бере участь в утворенні жовчі. Якщо в результаті травми вона лопнула – медики її оперативно видаляють. Без селезінки підвищується ризик розвитку інфекцій, але прожити без органу можна.

Апендикс. Виробляє білки для допомоги імунній системі боротися з інфекцією. Однак лікарі досі не знають, навіщо потрібен цей орган.

Нирки. Вони допомагають фільтрувати кров і беруть участь у виробленні гормонів для регулювання кров'яного тиску. З однією ниркою людина може довго прожити. А до операції їх функцію якийсь час може виконувати апарат для гемодіалізу.

Легені. Ці органи переносять кисень в кров і виводять з організму вуглекислий газ. Видалення одної легені не смертельно.

Репродуктивні органи. Єдина проблема їх видалення – відсутність можливості зачати дитину.

Товста кишка. Через цей орган виводяться з організму тверді відходи. Існують процедури, які допомагають прожити людині без неї.

Сечовий міхур. Після видалення сечового міхура використовується зовнішній резервуар для виведення з організму урини, який на час замінює орган.

Мигдалини. Вони беруть участь в підтримці імунітету. Після видалення нічого страшного не станеться, тому що в організмі є й інші "захисники".

Щитовидна залоза. Вона відповідає за вироблення гормонів, які регулюють обмін речовин. У разі необхідності можна видалити, замінивши ін'єкціями гормонів.

Шлунок. Після видалення стравохід з'єднують з тонкою кишкою, через що скорочується довжина травного тракту. Жити з цим можна, тільки потрібно дотримуватися раціон.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше дослідники в Австралії знайшли в тілі людини мікроскопічний орган, який знаходиться з зовнішньої сторони лімфатичних вузлів і є частиною імунної системи людини.