Не існує: озвучено топ-7 міфів про популярні діагнози в Україні

16,9 т.
Не існує: озвучено топ-7 міфів про популярні діагнози в Україні

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, крім введення в Україні медичної реформи, також активно займається спростуванням поглядів і переконань, що прижилися серед громадян країни.

Її навіть жартома почали називати "руйнівницею міфу". Укрінформ зробив добірку з семи найбільш яскравих розвінчаних главою МОЗ хибних думок.

Остеохондроз - частина комерції

"Це група рідкісних захворювань, пов'язаних з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі. Як правило, починається в дитинстві як дегенеративний або некротичний стан. Для прикладу можуть бути хвороба Пертеса, хвороба Осгуда-Шляттера, хвороба Шейермана", - розповіла Супрун.

Відзначається, що за кордоном пацієнту, який скаржиться на болі в спині, спочатку рекомендують фізичну активність і лікувальні вправи, а також нестероїдні знеболюючі, а вже в іншому випадку видають направлення на обстеження. В Україні пацієнти роблять дороге обстеження: МРТ - близько тис. гривень і лікування.

Читайте: Понеділок - теж стрес: Супрун розповіла, як дати собі раду

Гомеопатія не працює

"Цими препаратами найчастіше лікують застуду, мігрень, депресію і навіть онкологію. Доходи від продажу гомеопатії вимірюються мільярдами доларів, що красномовно підкреслює їх популярність. З іншого боку, жодне належне наукове дослідження не змогло довести, що гомеопатичні препарати дійсно працюють", - розповіла Супрун.

Відзначається, що в вересні 2017 Наукова консультативна рада європейських академій оприлюднила висновки про те, що гомеопатія є нонсенсом і може нести небезпеку для здоров'я.

Вчені закликали європейські уряди запобігти поширенню реклами гомеопатії і припинити фінансувати закупівлю засобів за державні гроші.

Манту можна мочити

"Помітила, що багато українців вважають, що вода на шкірі може вплинути на реакцію організму, папула від ін. ін'єкції збільшиться і результат проби помилково покаже, що людина інфікована. Це не так. Вода на шкірі ніяк не може вплинути на пробу Манти. Адже ін'єкція туберкуліну вводиться під шкіру, вода сама по собі туди не проникає", - зазначила Сурпун.

Читайте: Це врятує мільйони життів: Супрун дала лікарям рада

Це підтверджує те, що в рекомендаціях західних організацій, наприклад, CDC (Центр контролю та профілактики захворювань США) немає ніяких обмежень на цей рахунок.

Перекис водню не допомагає загоїти рану

"Те, що рану можна змастити перекисом водню і це допоможе їй швидко зажити - міф. 3% розчин перекису водню - який багато сімей використовують як засіб першої і часто єдиної допомоги при невеликих пораненнях - не загоює і не знезаражує рани", - зазначила Супрун .

Немає доказів ефективності 3% розчину перекису водню в процесі загоєння ран.

"Перекис водню ефективний для механічного очищення рани - тобто з тим же результатом можна промити її холодною або теплою проточною водою. Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це може призвести до виникнення емболії", - пояснила вона.

Діагнозу ВСД не існує

"Діагнозу "вегетосудинна дистонія" не існує в міжнародній медицині. Якщо вам або вашим близьким записали в медичній картці ці три загадкові літери - ВСД - забудьте про них. Це великий радянський міф, який народився за відсутностью доступу до бази джерел доказової медицини", - розповіла Супрун.

Вегетосудинна дистонія - це те, що наші лікарі згадують при комплексі різних скарг і симптомів, коли пацієнт: відчуває тривогу і занепокоєння, проблеми зі сном, відчуття браку повітря і "клубку в горлі", тремтять руки; скаржаться на прискорене серцебиття, коливання тиску, біль в області серця і при цьому мають нормальну електрокардіограму; мають дискомфорт у животі, запор, пронос, метеоризм або печію; запаморочення, підвищену температуру, при цьому обстеження показують, що запальних процесів в організмі немає.

Протяги не є причиною застуди

"Сам по собі протяг не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди частіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. Тому протяг як таковий не загрожує здоровій людині. Якщо його постійно уникати, сидіти в замкнутому приміщенні і кутатися в одяг - ви навпаки робите себе більш вразливим - гірше сприймаєте перепади температури повітря і можете швидше підхопити застуду", - відзначала вона.

Дисбактеріозу немає

"Якщо вас направили здавати аналіз на "дисбактеріоз" або ви отримали невтішний результат і почали лікуватися від нього - не поспішайте. У міжнародній медицині немає такого діагнозу", - розповіла чиновник.

За словами Супрун, симптоми, які ховаються під "дисбактеріозом" можуть говорити про великий спектр хвороб.

"Це може бути синдром роздратованого кишечника, кольки у новонароджених, лактозна недостатність, певна кишкова інфекція або взагалі може бути нормою для організму, яку не потрібно нічим лікувати або змінити харчові звички", - розповіла вона.

Як повідомлявOBOZREVATEL.UA, раніше Супрун розвінчала міф про жіноче діагнозі.