Лікувати не потрібно! Супрун розкрила правду про популярний жіночий діагноз

57,3 т.
Лікувати не потрібно! Супрун розкрила правду про популярний жіночий діагноз

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун розвінчала міф про діагноз "тонус і гіпертонус матки", які часто ставлять гінекологи своїм пацієнткам на ранніх термінах вагітності.

У своєму Facebook вона розмістила коментар акушера-гінеколога Наталії Лелюх, яка пояснила суть цього міфу.

За словами Лелюх, матка є унікальним органом, що складається з м'язи, і тому вона може скорочуватися. І її скорочення під час УЗД може пояснюватися хвилюванням, самим фактом вагітності і навіть датчиком УЗД.

Вона зазначила, що термін "загроза переривання вагітності" не відповідає дійсності, оскільки така загроза є протягом всієї вагітності. На ранніх і пізніх термінах "достовірним критерієм оцінки підвищеного ризику переривання вагітності виступають - довжина шийки матки та стан внутрішнього вічка (вимірюється вагінальним датчиком). Це наявність специфічних ферментів у виділеннях жінки й це комплексні показники доплерометрії маткових артерій". І тому після оголошення діагнозу "тонус матки" не потрібно лягати в лікарню і лікувати те, чого немає.

Відео дня

У світовому медичному співтоваристві питання тонусу матки обговорюється тільки в одному контексті.

"Мова йде про надмірні скорочення матки в пологах – частіше за 6 переймів на 10 хвилин, коли скорочення не супроводжується адекватним розслабленням та призводить до тетанічної (від слова тЕтанус) судоми м’язів. А тоді вже до операційної, будь ласка, тому що матка не може розслабитись, її судомою звело і нормальний перебіг пологів уже неможливий", - додає експерт.

Як повідомляв "МедОбоз" , під час вагітності необхідно відвідувати не тільки гінеколога, а й терапевта, ендокринолога, стоматолога, отоларинголога і офтальмолога.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки