Кофеїн може знизити ризик розвитку хвороби Паркінсона: результати дослідження

Кофеїн може знизити ризик розвитку хвороби Паркінсона: результати дослідження

Регулярне вживання кави здатне знизити ризик розвитку хвороби Паркінсона. Це прогресуюче захворювання нервової системи спричиняє вегетативні й психічні розлади.

Здатність кофеїну впливати на нього як для здорових людей, так і для пацієнтів, вивчили вчені. Їхні висновки ґрунтуються на метааналізі літератури про десятки досліджень, пише Express.

Зазначається, що фахівці "просканували" електронні бази даних, використовуючи терміни, пов'язані з хворобою Паркінсона, кавою і харчовими продуктами з кофеїном.

Такі наукові статті додавалися в дослідження тільки в тому разі, якщо вони відповідали чітким діагностичним критеріям захворювання і відомостям про вміст у них кофеїну.

Відео дня

У підсумку вчені виділили 13 наукових робіт, дев'ять із яких були внесені до когорти здорових людей, а решта – пацієнтів із хворобою Паркінсона.

"У людей серед здорових, які регулярно споживали кофеїн, ризик розвитку цього захворювання під час подальшої оцінки був значно нижчим", – підкреслили дослідники.

Регулярне споживання кави здатне знизити розвиток хвороби Паркінсона, – вчені

Хвороба Паркінсона – стан, за якого частини мозку поступово пошкоджуються протягом багатьох років. Це зумовлено втратою нервових клітин у частині мозку, яку називають чорною субстанцією і яка відповідає за вироблення хімічної речовини дофамін. Він діє як посередник між частинами мозку й нервової системи, які допомагають контролювати рухи тіла. Порушення цього спілкування викликає проблеми з мимовільними рухами.

Як повідомляв OBOZREVATEL, нутриціологиня Кері Ганс вважає, що поряд зі своїми корисними властивостями кава здатна викликати проблеми ШКТ чи нервове збудження. Фахівчиня назвала, чим можна замітити вживання цього напою вранці.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки