"Мозок тут ні до чого": генетики назвали причину Паркінсона

29,5 т.
'Мозок тут ні до чого': генетики назвали причину Паркінсона

Дослідження встановили, що причина розвитку хвороби Паркінсона знаходиться не в мозку, а в кишечнику.

Групі вчених з медичної школи університету Джонса Хопкінса (США) вдалося відстежити шлях токсичного білка до мозку з моменту його утворення в кишечнику. Результати роботи опубліковані в журналі Neuron.

Фахівці змогли відтворити процеси в організмі, які характерні для цього захворювання. Вони показали, що збудник Паркінсона – альфа-синуклеїн – потрапляє в мозок через блукаючий нерв. Це підтверджує теорію німецького вченого Хайко Браака, згідно з якою білок потрапляє в мозок з травного тракту, де поширюється і руйнує нейрони.

Відео дня
Шлях потрапляння токсичного білка в мозок показаний на мишах

В ході 10-місячного експерименту з'ясувалося, що введення синтетичних, патологічно сформованих фібрил альфа-синуклеїну в м'язи кишечника мишей призводило до появи перших симптомів.

Вже через один місяць протеїн "добирався" до мозку, а ще через два – проникав не тільки в ту частину мозку, яку вражає хвороба, але і в інші області, такі як мигдалина, гіпоталамус і префронтальна кора.

Причина хвороби Паркінсона знаходиться в кишечнику

Як писав MedOboz, вчені виявили ранні ознаки хвороби Паркінсона, які проявляються ще за 15-20 років до появи перших симптомів захворювання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки