Найбільш ранній випадок слабоумства: лікарі діагностували "старечу" хворобу у молодої дівчини
32-річній Беккі Барлетта з Великобританії лікарі встановили діагноз деменція.
Як повідомляє The Daily Mail, Бекка, яка була лижним інструктором, тепер потребує цілодобової допомоги. Лікарі ж називають її хворобу "наймолодшим випадком деменції".
Бекка, яку всі описували як дуже енергійну дівчину, яка любила вечірки і друзів, практично повністю позбулася своєї особистості.
Всього через 12 місяців після діагнозу "лобно-скронева деменція" Бекка живе в будинку своїх батьків і потребує цілодобової допомоги.
Її 30-річна сестра Софі сказала, що діагноз Беккі дає їй всього десять років життя. "Я завжди так пишалася нею, з гордістю говорила: "Моя сестра - лижний інструктор. Вона була таким хорошим лижним інструктором і особливо ладила з дітьми - всі клієнти любили її", - говорить вона.
"Залишилося небагато нашій старій Беккі. Вона повторює нам ті ж історії і говорить про неприйнятні речах. Мені так сумно на це дивитися", - продовжує вона.
Беккі була діагностована у серпні минулого року тим же лікарем, який поставив діагноз її дядькові Джеймсу. Він помер у віці 50 років у результаті хвороби. Кузина її матері Філіпа також померла від хвороби у віці 40 років.
Симптоми Беккі проявилися незадовго до її весілля, коли колеги дівчини помітили "недоречну поведінку". Тоді вона відмовилася пройти медичні тести.
Її сім'я молилася, щоб симптоми були просто через стрес і сестра Софі благала Беккі пройти тестування.
Але, не дивлячись на тести, лікарям не вдалося виявити дефектний ген, який несе її сім'я. Вченим досі складно знайти його і пояснити причину появи захворювання в цій родині.
Фронтоемпоральна деменція - незвичайний тип недоумства, який в основному зачіпає лобові і скроневі частки мозку і викликає проблеми з поведінкою і мовою.
Деменція - це загальна назва проблем із розумовими здібностями, викликаними поступовими змінами і пошкодженням мозку. Вона в основному зачіпає людей старше 65 років, але лобно-тимчасова деменція має тенденцію починатися в більш молодому віці.
Більшість випадків діагностується у людей у віці 45-65 років, хоча це може також впливати на молодих або літніх людей.
Часто існує генетичний зв'язок. Приблизно у кожного з трьох осіб із лобно-скроневої деменції є сімейна історія стану.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", британський доктор-невролог Адріан Оуен навчився спілкуватися з пацієнтами, які перебувають у несвідомому стані.