Названо причини хронічного болю та слабкості після COVID-19

  • Хворі, які перенесли COVID-19, часто скаржаться на втому, біль та оніміння кінцівок

  • Причиною такої симптоматики може бути пошкодження нервів

  • Вчені запропонували метод візуалізації цих порушень

Названо причини хронічного болю та слабкості після COVID-19

У деяких пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, спостерігається оніміння рук або ніг, слабкість та хронічний біль. За допомогою МРТ та УЗД вчені змогли визначити причину таких порушень.

Дослідники запропонували спосіб виявлення проблем з нервами та оцінки їх стану, пише MedicalХpress.

Завдяки цьому методу можна візуалізувати навіть невеликі нерви, що допоможе лікарям виявляти і лікувати нервові пошкодження у пацієнтів з COVID-19.

Під час коронавірусної хвороби нерви можуть пошкоджуватися при перевертанні хворого на живіт, щоб йому було легше дихати, а також через запальноу імунну відповідь або гематоми, що виникають як ускладнення від препаратів, розріджуючих кров.

Відео дня

Цей діагностичний підхід має важливе значення для реабілітації хворих після коронавірусної інфекції. Якщо візуалізація виявляє пошкодження нерва через запальну реакцію, пацієнту може бути краще звернутися до невролога. Якщо ушкодження викликане гематомою – необхідно негайно скоректувати прийом препаратів від тромбів.

Раніше MedOboz писав, як проявляються симптоми COVID-19 по днях. Деякі люди навіть не здогадуються, що вони інфіковані, в той час як іншим потрібна госпіталізація.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки