Стрес і хронічна втома: відпочивати чи лікуватись

16,7 т.
Стрес і хронічна втома: відпочивати чи лікуватись

Проблема перевтоми и постійного стресу відома зараз майже кожному жителю мегаполіса.

Сергій Бурчинський, експерт в галузі нейро- і психофармакології розкаже, як собі допомогти, коли здається, що сил вже ні на що не залишилося, а все навкруги викликає лише дратівливість.

Стрес люди відчувають майже постійно і на роботі, і в домашніх умовах, тому дуже важливо вміти подолати стресові ситуації.

Перш за все хотів би зазначити, що для ефективного подолання стресу необхідно щоб людина зрозуміла, що стрес - це не є щось таке фонове, це те що властиве нашому життю, і якщо людина знаходиться в стані хронічного стресу на це треба звертати увагу і обов’язково поєднувати здоровий спосіб життя, автотренінг. Тобто, спробувати самостійно розібратися в своїх проблемах, і нарешті в певних умовах почати прийом лікарського засобу.

Відео дня

Читайте: Українці придумали революційний спосіб боротьби зі стресом

Хвороби від "голови"

Зараз доступ до інтернету є, і ми самі можемо визначати, є у нас проблема чи не має. Як наслідок стресу ми можемо отримати панкреатит, гіпертонію, ниркову недостатність, імпотенцію, артрит, алкоголізм і ще ряд проблем, які отримають хронічний стан.

Це так звані психосоматичні захворювання, тобто це ті форми патології, які починаються в голові кожної людини, а відповідно з’являються і порушення регуляції функції внутрішніх органів, розвиваються такі класичні форми патології, як виразкова хвороба шлунку, інфаркт міокарда, стенокардія, бронхіальна астма і т.д.

Тобто, якщо у нас є проблема зі шлунком, не завжди треба іти до лікаря і лікувати шлунок. Є навіть такий вислів, як "роздратований шлунок". Тут потрібно звертатися до психосоматики.

Але я хотів би звернути увагу на необхідність кожної людини не доводити себе до того, щоб звертатися до лікаря, коли вже є конкретні прояви конкретного захворювання.

У людини під проявом хронічного стресу можуть виникати постійний головний біль, запаморочення періодичні спазми у внутрішніх органах. Тобто людина ще не хвора, їй не можна поставити конкретний діагноз, але це все є дуже тривожні дзвіночки, які свідчать про те, що на фоні хронічного стресу у людини формується психосоматична патологія, а яка вона буде - невідомо.

Коли людина постійно знаходиться в емоційному напруженні, це і є наслідок хронічного стресу, тому сьогодні синдром хронічної втоми є дуже складною формою патології. Не всі ланки добре відомі, але безумовно, що одним із головних чинників патології лежить саме дія хронічного стресу і саме внаслідок дії хронічного стресу спостерігаються саме такі прояви, коли людина відчуває неможливість встати з ліжка, неможливість виконувати якісь соціальні функції, відчуває себе хронічно втомленим і т.д.

І тут велика роль лікаря, сімейного лікаря, до якого людина має звернутися при перших неспецифічних проявах дії хронічного стресу, і вибір потрібного лікарського засобу.

Читайте: Як боротися зі стресом: топ -10 перевірених способів

Групи препаратів, які рятують

С точки зору терапії хронічної втоми можуть бути ефективними препарати з групи психостимуляторів і ноотропів. Найбільш популярними серед них є рослинні препарати, які дійсно можуть усувати ефективно саме хронічну втому, але при цьому можуть інколи дуже сильно посилювати психоемоційну напругу. Тому є сенс розглянути цю групу препаратів більш широко і назвати серед інших засобів фенібут - таку лікарську речовину, яка є основою багатьох препаратів, яка ефективно усуває психоемоційне напруження і порушення пам’яті, а також мебікар - речовина ефективно впливає на процеси центральної регуляції, тобто корегує співвідношення мозку і функціями внутрішніх органів.

На що я хотів звернути увагу: будь які препарати, в яких є назва центральні адаптогени і які впливають на процеси головного мозку, не можуть діяти сьогодні на сьогодні. Тобто ці препарати потрібно приймати курсами від кількох тижнів до двох-трьох місяців, і саме тоді ми можемо сподіватися на прояви якогось ефекту.

Хотів би звернути увагу, що не зважаючи на те, що для лікування залежностей є відповідні специфічні препарати, сама по собі залежність від тютюну та алкоголю виникає на фоні психоемоційної напруги, нестабільності, дії хронічного стресу, коли людина намагається розслабитися і з цієї метою або палить цигарки або п’є алкоголь.

Читайте: Боротьба зі стресом: п'ять суперпродуктів, які позбавлять від нього

Пігулки щастя та гармонії

Зараз, щоби зняти напругу, пропонують різні варіанти, наприклад, займатися йогою і знімати стрес і біль природними впливами на організм. Та чи дійсно це допомагає?

Йога - це досить специфічний спосіб зняття напруги. Деяким вона допомагає, але ми не можемо рекомендувати її всім без винятку. Тим більше, що навіть там є обмеження.

Тому, знову ж таки, застосування відповідних препаратів що впливають на центральну нервову систему (препарати з групи ноотропів). Наприклад, "Мебікар" є засобом, який на протязі багатьох років застосування довів свою практичну безпеку. Діюча речовина, що входить до складу цих препаратів, довела свою безпеку при тривалому застосуванні у різних категорій пацієнтів при різних захворюваннях, в тому числі і у пацієнтів під дією хронічного стресу.

Це, звичайно, не пігулки щастя, але це пігулки нормалізації стосунків людини і навколишнього світу, який на жаль крім всіх благ цивілізації несе нам і хронічний стрес.

В’ячеслав Буткалюк, The guest

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки