Стукають по столу і гризуть ручки: вчені з'ясували цікавий факт про мозок

30,3 т.
Вчені з'ясували цікавий факт про мозок

Вчені з'ясували, що нервозні рухи активізують клітини мозку і допомагають думати. Зокрема, мова йде і про моменти, коли люди гризуть ручки або барабанять по столу.

Такі марні і мимовільні рухи людини під час розумової роботи відіграють важливу роль, написало видання "Лайф" із посиланням на Nature Neuroscience. Вони також активізують клітини мозку і таким чином допомагають у вирішенні завдання.

Американські фахівці перевірили свою теорію під час експерименту на мишах і з'ясували, що вони поводяться так самісінько.

Вчені з'ясували цікавий факт про мозок
Відео дня

Тварин навчили стежити за світловими і звуковими сигналами та вказувати, звідки вони походять. Гризуни повинні були підійти до потрібної частини стінки, через яку доносився шум або було видно "вогник", і лизнути її. Дослідники спостерігали за тим, як миші зосереджено стежили за сигналами, і помітили, що у них в цей час сіпалися вусики і лапки.

Моніторинг роботи мозку піддослідних показав, що завдяки цим знервованим рухам посилювалася активність нейронів у корі головного мозку. Дослідники припустили, що це допомагає розумовому процесу не тільки у мишей, але і у людей.

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські вчені створили систему BrainEx, яка здатна відновлювати кровообіг і деякі функції мозку, який був мертвий протягом кількох годин.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки