Стукають по столу і гризуть ручки: вчені з'ясували цікавий факт про мозок
Вчені з'ясували, що нервозні рухи активізують клітини мозку і допомагають думати. Зокрема, мова йде і про моменти, коли люди гризуть ручки або барабанять по столу.
Такі марні і мимовільні рухи людини під час розумової роботи відіграють важливу роль, написало видання "Лайф" із посиланням на Nature Neuroscience. Вони також активізують клітини мозку і таким чином допомагають у вирішенні завдання.
Американські фахівці перевірили свою теорію під час експерименту на мишах і з'ясували, що вони поводяться так самісінько.
Тварин навчили стежити за світловими і звуковими сигналами та вказувати, звідки вони походять. Гризуни повинні були підійти до потрібної частини стінки, через яку доносився шум або було видно "вогник", і лизнути її. Дослідники спостерігали за тим, як миші зосереджено стежили за сигналами, і помітили, що у них в цей час сіпалися вусики і лапки.
Читайте: Ожиріння і "всохлий" мозок: знайдений зв'язок
Моніторинг роботи мозку піддослідних показав, що завдяки цим знервованим рухам посилювалася активність нейронів у корі головного мозку. Дослідники припустили, що це допомагає розумовому процесу не тільки у мишей, але і у людей.
Як повідомляв OBOZREVATEL, американські вчені створили систему BrainEx, яка здатна відновлювати кровообіг і деякі функції мозку, який був мертвий протягом кількох годин.