Вбиває нервові клітини: вчені назвали небезпечну "святкову" звичку

26,5 т.
Вбиває нервові клітини: вчені назвали небезпечну 'святкову' звичку

Алкоголь вбиває не тільки існуючі нервові клітини, але і перешкоджає утворенню нових.

Як пише РІА Новини, про це повідомляється у дослідженні, опублікованому в журналі Stem Cell Reports.

Фахівці Техаського Університету використовували передовий метод, у рамках якого вдалося маркувати стовбурові клітини мозку і проаналізувати, як алкоголь впливає на них у довгостроковій перспективі.

Вчені виявили, що вживання спиртного надає різний вплив на ділянки мозку. Зокрема, найбільшої шкоди було завдано стовбуровим клітинам у субвентрикулярній зоні, яка є джерелом нових нейронів протягом усього дорослого життя організму.

Відео дня

Дослідники зазначають, що отримані дані допоможуть удосконалити методи лікування хронічного алкоголізму. Зокрема, вони наголошують, що лікування залежності вимагає не тільки захисту ще незайманих нейронів, але і стимуляції активності стовбурових клітин.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені знайшли спосіб, що дозволяє омолодити старі клітини. Відкриття зробили фахівці, що працюють в англійському Екстерському університеті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки