Вчені визначили, як самотність впливає на мозок людини

Вчені визначили, як самотність впливає на мозок людини

Поширення COVID-19 вимагає від населення ізоляції. Оскільки раніше необхідності в такому заході безпеки не було, дослідники відзначають вплив самотності на мозок.

Як передає HealthDay, вчені з Канади виявили відмінності в об'ємі різних областей мозку та способах їх взаємодії.

Самотність все частіше визнається серйозною проблемою для здоров'я. За словами дослідників, розуміння того, як це проявляється в мозку, може стати ключем до запобігання неврологічним захворюванням та розробки більш ефективних методів лікування.

В межах цього дослідження використовувалися результати МРТ, генетичні дані та психологічна самооцінка для вивчення самотності у 40 000 осіб середнього та похилого віку. Дослідники порівняли дані тих, хто висловив самотність, з даними тих, хто цього не зробив.

Відео дня

Вони виявили дивовижні відмінності в мережі пасивного режиму роботи мозку, яка також відома як нейронна мережа оперативного спокою. Ці області мозку залучені в процеси спогадів, уяви та роздумів про інших.

У самотніх людей об'єм сірої речовини в мережі пасивного режиму роботи мозку був більше, а області цієї структури були більш міцно пов'язані одна з одною. Крім цього, склепіння мозку також краще зберігалося у самотніх людей.

Це говорить про те, що самотні люди можуть з більшою ймовірністю використовувати свою уяву, спогади про минуле або надії на майбутнє для подолання соціальної ізоляції.

Раніше MedOboz писав, що COVID-19 може призводити до широкого спектру неврологічних ускладнень не тільки у важких, але і в помірних випадках. Серед порушень були виявлені інсульт, судоми, рухові розлади, запальні захворювання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки