МоваЯзык

/ Неврологія

Вперше в історії: французу "зробили" третє обличчя. Відеофакт

43-річний француз став першою людиною на планеті, якій вже двічі робили пересадку обличчя. До останньої пересадки він два місяці взагалі був без обличчя.

Так, Жером Амон страждає від нейрофіброматозу другого типу - генетичного захворювання, яке провокує пухлини на поверхні нервів - під шкірою і на ній, повідомляє Times. Захворювання сильно спотворило чоловікові зовнішність.

Першу пересадку обличчя йому зробили в 2010 році. Тоді трансплантація пройшла успішно. Але в 2015 році він захворів ГРВІ, і лікарі прописали йому антибіотики. Терапія виявилася несумісною з ліками, які Жером брав, щоб запобігти відторгненню пересадженого обличчя.

У листопаді 2017 обличчя довелося видалити через некроз тканин. Протягом двох місяців пацієнт жив в паризькій клініці в очікуванні пересадки. Він не міг говорити, бачити і чути.

Через два місяці йому підібрали донора і пересадили обличчя вдруге.

Професор, який вів операцію, зазначив, що повторна пересадка обличчя робилася вперше, однак цей випадок став доказовим, що немає нічого неможливого.

Зараз нове обличчя Жерома залишається як би застиглим, а також поки не повністю "лягло" на контури черепа, очей і носа.

Але сам пацієнт задоволений результатом і жартує з цього приводу: "Взагалі-то мені 43 роки. Але донору було 22, так що і мені зараз знову 22 року".

Раніше "МедОбоз" розповідав про операції, зробленої роботом-хірургом.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини