Втома й синці: названі ознаки наближення інсульту

Втома й синці: названі ознаки наближення інсульту

Інсульт, згідно зі статистикою МОЗ України, посідає перше місце серед захворювань, що призводять до смерті. І найстрашніше, що про хворобу не завжди "кричать" сильні головні болі й підвищений тиск.

"Часто про наближення інсульту можуть попереджати абсолютно незначні речі, наприклад, відчуття ранкової втоми і швидка стомлюваність, які люди часто списують на перевтому, стреситощо", - говорить кардіо-ревматологиня Оксана Лівінська.

MedOboz з'ясував, за якими ознаками можна здогадатися про недугу та вчасно попередити важкі наслідки.

Ознаки інсульту не завжди помітні
Відео дня

Швидка втомлюваність

Поширена причина інсульту – обструкція судин холестериновими бляшками. Водночас судини забиваються поступово, тому порушення мозкового кровообігу відразу чітко не проявляється. Першим сигналом цьому є швидка втомлюваність за звичних навантажень або в звичайному графіці.

Погіршення координації рухів

Друга ознака того, що мозок недоотримує живлення – зміна координації рухів. Так, збої в кровопостачанні вестибулярної зони (можуть бути спровоковані загущенням крові, закупоркою або ослабленням судин) насамперед проявляються ледь помітними симптомами. Наприклад, вам буде складно із заплющеними очима доторкнутися пальцем до кінчика носа або постояти на одній нозі.

Втома вранці

Ясна річ, що якщо ви багато працюєте і мало спите, то вранці ви будете почуватися розбитим. Але якщо сну вистачає (7-8 годин на добу), а ви однаково прокидаєтеся "з-під палиці" – є серйозна підстава обстежитися у фахівця.

Річ у тім, що під час обструкції судин голови і шиї мозок недоотримує кисень і поживні речовини, через що виникають всі подібні стани.

Різкі запаморочення

У процесі звуження просвіту судин може розвинутися розширення дуги аорти. Через це можливі раптові запаморочення, особливо після різкої зміни положення тіла або голови.

В такому стані може також періодично з'являтися осиплість голосу або незначна хрипота без попередніх причин (переохолодження, ГРВІ або ангіни).

Синці на тілі

До інсульту може привести і пошкодження цілісності судин. Це часто трапляється через порушення еластичності їх стінок – з якихось причин вони стають крихкими і перестають витримувати навантаження. Першим "дзвоником" у такому разі стає раптова поява синців на тілі, які проступають без попередніх ударів або після незначних дотиків до шкіри.

Оніміння кінцівок

З кальцієвими або холестериновими відкладеннями в судинах можуть відриватися тромби, які під час руху з кровоплином часто блокують (ймовірно, тимчасово) ті чи інші кровоносні канали. Через це в області, де трапилася обструкція, тканини недоотримують живлення й виникає оніміння. Так, наприклад, раптово може "відняти" палець або руку.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, як знизити ризик інсульту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки