Вакцина проти раку: з'явилася гучна новина
Американські, німецькі та австрійські онкологи провели перші випробування вакцини проти раку, і довели, що вона є безпечною і клінічно ефективною для профілактики меланоми.
Результати відповідних випробувань були опубліковані в науковому журналі Nature.
Під час дослідження вченими був створений процес, що включає всебічну ідентифікацію окремих мутацій, обчислювальне прогнозування неоепітопів, а також розробка і виготовлення вакцини, унікальної для кожного пацієнта.
Як зазначають онкологи, всі пацієнти розробили відповіді Т-клітин проти множинних неоепітогенов вакцини за високих однорозрядних відсотків.
Інфільтрація Т-клітин, індукована вакцинами, і неоепітоп-специфічне вбивство аутологічних пухлинних клітин були показані під час метастазування після вакцинації у двох пацієнтів. Кумулятивна частота метастатичних подій була значно зменшена після початку вакцинації, що призвело до стійкого виживання без прогресування. У двох із п'яти пацієнтів з метастатичним захворюванням спостерігалися об'єктивні відповіді, пов'язані з вакцинами. У одного з цих пацієнтів був пізній рецидив через переростання клітин меланоми з дефіцитом β2-мікроглобуліну, як придбаного механізму резистентності. Третій пацієнт розробив повну відповідь на вакцинацію в поєднанні з блочною терапією PD-1.
"Наше дослідження демонструє, що окремі мутації можуть бути використані, тим самим відкриваючи шлях до персоналізованої імунотерапії для пацієнтів із онкологічними захворюваннями", - розповіли вчені.
Зазначається, що фахівці планують приступити до другої фази клінічних випробувань вакцин, а також визначити їхню ефективність у боротьбі з іншими типами раку.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені розробляють тест, який допоможе діагностувати рак до появи явних симптомів.