Дитячий онколог назвав симптоми раку, які не можна пропустити

26,1 т.
Дитячий онколог назвав симптоми раку, які не можна пропустити

Онкологічне захворювання у дітей не є таким, яке не можна виявити на ранній стадії і важливо звертати увагу на різні симптоми.

Про це у відеосюжеті для фонду "Таблеток" розповів Роман Кізима, дитячий онколог-хіміотерапевт.

Зазвичай своєчасне виявлення онкологічного захворювання - це заслуга батьків. Але знайти онкозахворювання або поставити діагноз - не їхня задача. Завдання батьків полягає у тому, щоб адекватно сприймати скарги своєї дитини і знайти час звернутися до лікаря.

Такі ознаки, як тривалість симптомів, прояви асиметрії тіла, зміна звичайної поведінки, нетипова частота появи синців на тілі у невідповідних місцях, незвичайна блідість шкіри, поява крововиливів - очевидні для кожних батьків, і при появі таких симптомів вони повинні звернутися до лікаря первинної ланки, який вже направить дитину на відповідні обстеження і більш вузьким фахівцям.

Відео дня

Крім того, батьків повинна насторожити зміна поведінки дитини, коли активний малюк раптом стає спокійнішим, менш дратівливим.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", більше 1200 українським дітям щороку діагностують рак.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки