Другі в Європі: у МОЗ озвучили страшні цифри про онкологію в Україні

Другі в Європі: у МОЗ озвучили страшні цифри про онкологію в Україні

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що щорічно в Україні від раку помирають 65 тисяч громадян, а ще 140 тисяч дізнаються про свій страшний діагноз.

Так, наша країна вийшла на друге місце в Європі за темпами поширення онкологічних захворювань. Про це повідомила пресслужба відомства на сторінці у Facebook.

Водночас у МОЗ підкреслили, що для зниження смертності необхідна рання діагностика недуги. І на такі цілі держава вже виділила 1 мільярд гривень.

65 тисяч українців щороку помирають від раку
Відео дня

"Для того, щоб знизити цей показник, потрібно зосередити свою увагу на ранній діагностиці. Саме тому ендоскопічні обстеження стали пріоритетними послугами в програмі медичних гарантій", – йдеться в дописі.

Там нагадали, що в гарантований пакет безкоштовних обстежень входять:

  • мамографія;

  • гістероскопія;

  • езофагогастродуоденоскопія;

  • колоноскопія;

  • цистоскопія;

  • бронхоскопія.

Також у МОЗ зазначили, що для проходження обстеження, потрібно буде мати направлення від сімейного або іншого лікаря.

Як повідомляв OBOZREVATEL, міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що зі стартом реформ на вторинній ланці медичної допомоги в Україні не буде поборів у лікарнях.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки