МоваЯзык

/ Онкологія

І навіть рак: розкрито найстрашніші загрози безсоння

Проблеми зі сном дуже небезпечні для людини. Безсоння може спровокувати різноманітні захворювання і навіть рак.

Про це ObozTV розповіла лікар-невропатолог, член Європейської федерації головного болю Тетяна Майкова. Вона уточнила, що відсутність сну порушує всі функції організму.

"Сон - це дуже важлива робота мозку. Саме уві сні закладаються енергетичні можливості людини. Якщо цей період життєдіяльності порушений, то природно, що порушуються всі функції організму. Його імунітет, його гормональна діяльність, його нервова діяльність", - перерахувала Майкова.

За її словами, також безсоння може загрожувати появою раку. Як приклад вона привела рак молочної залози, який є вкрай гормонозалежним.

"А естроген - це гормон, який виробляється вночі, це гормон стресу. Тобто, тут є прямий зв'язок, це лежить на поверхні", - пояснила лікар.

Крім того, у погано сплячих людей можуть розвинутися різноманітні порушення харчової поведінки аж до ожиріння, вважає Майкова.

"І кортизол, стресовий гормон, не повинен вироблятися вночі. Якщо людина вночі не спить, у нього кортизол вночі виробляється і вже не в тій кількості виробляється днем. Тобто, порушується вся система адаптації організму", - підсумувала лікар.

Раніше OBOZREVATEL склав список з шести найбільш корисних порад для боротьби з безсонням.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "Поради лікарів" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
0
Смішно
5
Цікаво
5
Сумно
0
Треш

Блоги медицини