І навіть рак: розкрито найстрашніші загрози безсоння

32,1 т.
І навіть рак: розкрито найстрашніші загрози безсоння

Проблеми зі сном дуже небезпечні для людини. Безсоння може спровокувати різноманітні захворювання і навіть рак.

Про це ObozTV розповіла лікар-невропатолог, член Європейської федерації головного болю Тетяна Майкова. Вона уточнила, що відсутність сну порушує всі функції організму.

"Сон - це дуже важлива робота мозку. Саме уві сні закладаються енергетичні можливості людини. Якщо цей період життєдіяльності порушений, то природно, що порушуються всі функції організму. Його імунітет, його гормональна діяльність, його нервова діяльність", - перерахувала Майкова.

Відео дня

Читайте: Безсоння безсонню не рівня: яке ваше?

За її словами, також безсоння може загрожувати появою раку. Як приклад вона привела рак молочної залози, який є вкрай гормонозалежним.

"А естроген - це гормон, який виробляється вночі, це гормон стресу. Тобто, тут є прямий зв'язок, це лежить на поверхні", - пояснила лікар.

Крім того, у погано сплячих людей можуть розвинутися різноманітні порушення харчової поведінки аж до ожиріння, вважає Майкова.

"І кортизол, стресовий гормон, не повинен вироблятися вночі. Якщо людина вночі не спить, у нього кортизол вночі виробляється і вже не в тій кількості виробляється днем. Тобто, порушується вся система адаптації організму", - підсумувала лікар.

Раніше OBOZREVATEL склав список з шести найбільш корисних порад для боротьби з безсонням.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки