Лікар розповів, що вбило Хворостовського

103,3 т.
Лікар розповів, що вбило Хворостовського

Зірка оперної сцени Дмитро Хворостовський, у якого було діагностовано пухлину головного мозку, помер цієї ночі в Лондоні.

Про смерть артиста повідомив на своїй сторінці в Twitter російський співак Дмитро Маліков.

Про те, чим хворів оперний співак, виданню "МедОбоз" розповів лікар-експерт Віктор Литвиненко.

За словами лікаря, рак головного мозку значно відрізняється від інших новоутворень. Ці відмінності полягають в гістогенезі, клінічних проявах, можливості лікування.

На думку медика, специфічність пухлин головного мозку визначає наявність гематоенцефалічного бар'єру. Гематоенцефалічний бар'єр обмежує проникнення багатьох речовин (зокрема і лікарських) з кровоносного русла в тканину мозку. Це дуже сильно ускладнює лікування такого виду раку.

Відео дня

"Пухлина головного мозку може зустрічатися у будь-якому віці. Злоякісні астроцитарні пухлини, такі як анапластична астроцитома і мультиформна гліобластома складають близько 60% всіх утворень головного мозку і зараховуються до злоякісної гліоми. Астроцитома розташовується зазвичай в білій речовині головного мозку. Рак головного мозку зустрічається відносно рідко - близько 1,5% серед всіх видів пухлин", - додає медик.

Фактори ризику

Існують також чинники ризику для деяких груп людей. Так, багато досліджень свідчать про те, що робота на заводі з очищення нафти, хіміки, бальзамировщики або робочі гумової промисловості, мають більш високі показники раку мозку. "Немає ніякого свідоцтва, що рак мозку є інфекційним, викликаний травмою голови або використанням стільникового телефону", - додає лікар.

Симптоми

Серед головних симптомів, на які важливо вчасно звернути увагу, фіксують: головний біль, блювота, запаморочення, а також різноманітні психічні симптоми (оглушення, ослаблення уваги, притуплення сприйняття і пам'яті, уповільнення асоціативних процесів, зниження критичного ставлення до себе, до своєї хвороби і оточуючих, загальна млявість, байдужість, безініціативність).

Як раніше повідомляв "Обозреватель", про хворобу Дмитра Хворостовського стало відомо в червні 2015 року. У співака діагностували пухлину головного мозку. У липні 2015 року повідомлялося, що завдяки лікуванню у клініці Лондона Дмитру стало краще: він почав ходити і навіть дав концерт.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки