МоваЯзык

/ Онкологія

Лікарі швидко навчилися визначати рак на ранніх стадіях, завдяки простому тесту

Нове генетичне дослідження крові може відкрити можливості для виявлення раку на ранніх стадіях.

Як сказано в новому дослідженні, яке цитує WebMed, новий тест крові виявляє фрагменти ДНК, що виділяються раковими пухлинами.

За словами провідного дослідника, доктора Віктора Велкулеску, проаналізувавши ці фрагменти ДНК для мутацій, аналіз крові виявляє багато ранні стадії раку, не даючи помилкових результатів для здорових людей.

"Якщо ми зможемо виявити рак раніше, наші шанси врятувати життя будуть набагато вищими", - сказав Велкулеску. "Різниця у виживаності між пізнім і раннім стадіями хвороби в цих ракових захворюваннях щорічно складає більше мільйона життів у всьому світі", - додає він.

Щоб розробити генетичний аналіз крові на рак, дослідники повинні були знайти способи визначити мутації ДНК, пов'язані з раком, ігноруючи природні і нешкідливі мутації, які регулярно зустрічаються у людей.

Лікар і його команда розробили генетичне сканування, яке по суті "бере фрагмент тут і фрагмент там, і використовує його, щоб відтворити картину того, який має вигляд пухлинна ДНК".

Новий тест, у межах дослідження, зміг виявити рак товстої кишки на ранній стадії в 71% випадків, рак молочної залози і легенів в 59% випадків, а рак яєчників - в 68% випадків.

Дослідники також безпосередньо перевірили ракову тканину, вилучену з 200 хворих на рак. Вони виявили, що 82 відсотки пухлин містять мутації, які корелюють з фрагментами ДНК, виявленими в крові людини.

Незважаючи на ці багатообіцяючі результати, дослідники повинні підтвердити аналіз крові в більших дослідженнях, сказав Велкулеску.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", такі страви швидкого харчування, як гамбургери і піца збільшують ризик розвитку раку, навіть якщо людина не страждає від надмірної ваги.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини