МоваЯзык

/ Онкологія

Може викликати рак: вчені назвали найнебезпечніший час роботи

Ризик захворювання на рак молочної залози вищий у жінок, які працюють вночі.

Як з'ясували вчені з Університету Монреаля (Канада), на дослідження яких посилається MedicalXpress, зв'язок між кількістю нічних змін і раком молочної залози пояснюється порушенням циркадних ритмів та перешкоджанням секреції гормону мелатоніну, який має протипухлинну дію.

У дослідженні взяли участь 13 тисяч жінок у віці 55-59 років, з них у 6,1 тис діагностовано рак молочної залози. Також учасниці дослідження пройшли опитування для визначення факторів ризику виникнення раку.

Під час експерименту з'ясувалося, що ймовірність розвитку естроген-рецептор позитивного (ER-позитивного) раку і HER2-позитивного раку молочної залози збільшувалася з кількістю робочих годин вночі. У жінок, які працюють три години після півночі ризик раку молочної залози збільшується на 12%, більше трьох 10-годинних змін у тиждень ризик зростає до 80%.

Показники ризику виникнення злоякісних пухлин молочної залози стабілізуються тільки через 2 роки після відмови від нічних змін.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за прогнозами медиків, до кінця 2018 року майже половина всіх випадків захворювання і велика частина смертей від раку станеться в Азії.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
1
0
Смішно
1
Цікаво
8
Сумно
1
Треш

Блоги медицини