Очні краплі здатні перемогти рак: вчені знайшли докази
Активний компонент очних крапель, створених для лікування захворювань сітківки, здатний побороти один із найагресивніших видів раку.
Таке відкриття зробили дослідники із декількох університетів і наукових центрів Великої Британії, пишуть "Вести.ру". Зазначається, що ліки, про які йдеться, ще не потрапили на споживчий ринок, оскільки проходять стадію клінічних випробувань.
Однак учених зацікавило одне з'єднання у складі препарату. Воно націлене на ген, здатний пригнічувати прогресування хвороби під назвою гострий мієлоїдний лейкоз (ГМЛ).
Читайте: Викликає рак: розкрита смертельна небезпека популярної дитячої присипки
Це один із найнебезпечніших типів лейкозу — злоякісне захворювання крові, за якого швидко розмножуються змінені білі кров'яні клітини. Вони накопичуються у кістковому мозку, поступово витісняючи здорові еритроцити, тромбоцити й лейкоцити. Це, у свою чергу, призводить до супутніх ускладнень: організму стає все важче опиратися інфекціям.
Як повідомляв OBOZREVATEL, кількість нових випадків захворювання на рак у 2018 році в світі збільшилася до 18 млн. За прогнозами, у 2040 році цей показник може вирости до 30 млн. Різними формами раку хворіє приблизно мільйон українців, більше 130 тис. нових випадків реєструють щорічно.