Паління вбиває тисячі українців: у МОЗ забили тривогу
Куріння викликає хвороби, які вбивають тисячі українців щороку. Найпоширенішими є рак і хронічне обструктивне захворювання легень.
Міністерство охорони здоров'я попередило про небезпеку і оприлюднило трагічну статистику. Зокрема, відомо, що більше 2 мільйонів нових випадків раку легенів трапляється щороку у світі, близько 1 мільйона 700 тисяч смертей по 2018 рік, причиною яких став саме рак легенів.
Висока захворюваність на рак легенів спостерігається і в Україні. Щорічно фіксується близько 13 тисяч нових випадків хвороби. При цьому чоловіки хворіють у 5 разів частіше жінок.
Читайте: Українці масово вмирають через популярні ласощі: МОЗ забив на сполох
Найчастіше від раку легенів помирають курці. Люди, які палять сигарети, в 15-30 разів частіше мають рак легенів або вмирають від цієї хвороби, ніж люди, які не палять.
"Чим довше і частіше ви палите, тим вищі ризики. Шкідливі в цьому випадку не тільки сигарети, а й сигари і трубки. Пасивні курці також потрапляють у зону ризику. Тому перша порада, щоб уникнути раку легенів — не палити. Якщо палите або недавно кинули цю шкідливу звичку — варто проходити обстеження і консультуватися з лікарем", — розповіла на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
Читайте: В Україні заборонили дітям без щеплень відвідувати садки та школи: указ МОЗ і Міносвіти
При цьому хронічне обструктивне захворювання легень, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, посідає четверте місце у структурі смертності в усьому світі.
"За даними ВООЗ, сьогодні хронічне обструктивне захворювання легень є четвертою основною причиною смерті в світі і, за прогнозами фахівців, до 2020 року посяде третє місце. За різними оцінками, в Україні мінімум 4% населення мають хронічне обструктивне захворювання легенів, а близько 2% смертей українців обумовлено цією хворобою", — розповіли в міністерстві.
Найбільш уразливими для цієї хвороби в усьому світі є завзяті курці. У таких пацієнтів хвороба прогресує в дев'ять разів швидше, ніж у тих, хто не палить.
Як повідомляв OBOZREVATEL, кількість нових випадків захворювання на рак у 2018 році у світі збільшилася до 18 млн. За прогнозами, у 2040 році цей показник може вирости до 30 млн. Різними формами раку хворіє близько мільйона українців, більше 130 тис. Нові випадки реєструються щорічно.