Підстрибували і нюхали: собаки допомогли своїм власницям виявити рак

134,6 т.
Підстрибували і нюхали: собаки допомогли своїм власницям виявити рак

У Британії дві собаки допомогли діагностувати онкологічні захворювання у своїх власниць. Розпізнати їх тваринам вдалося за допомогою запаху.

Перший випадок трапився у Лондоні з Еммою Сміт, яка завела цуценя стаффордширського бультер'єра. Пес на ім'я Чарлі через кілька місяців почав дивно поводитися: постійно гавкав, підстрибував і нюхав груди, пише Daily Mirror.

Це насторожило її і вона вирішила провести огляд грудей, який показав ущільнення. Детальна діагностика виявила рак. Лікування пройшло успішно, але, за словами медиків, якби вона звернулася пізніше, прогноз був би значно гіршим.

Відео дня
Чарлі
У жінки знайшли рак завдяки собаці

А ось другому собаці, лабрадору на ім'я Дейзі, вдалося знайти одразу 550 випадків захворювання на рак. Пес задіяний у спеціальній програмі собак-медиків, які допомагають в діагностиці. Господиня Дейзі віддала її в цю благодійну програму після того, як вона знайшла у неї рак.

Дейзі

Як писав OBOZREVATEL, вчені назвали продукт, який знижує ризик розвитку раку печінки, а також її запалення і розвитку жирової хвороби.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки