МоваЯзык

/ Онкологія

Рак легенів косить пасивних курців. І тенденції лякають

Число некурящих людей, які стають жертвою раку легенів, зростає все більше з кожним роком, демонструючи лякаючі тенденції.

Про це йдеться в дослідженні, результати якого опублікував Journal of the Royal Society of Medicine.

Відзначається, що вже майже кожна шоста людина, вмираюча від раку легенів, - некуряща (викурила за життя менше сотні сигарет), і тільки у Великій Британії їх число становить близько 6 тисяч з 36 тисяч сумарних випадків на рік.

Вчені встановили, що число некурящих жертв раку легенів вже перевищило статистику захворюваності на рак шийки матки або лейкемії.

На даний момент рак легенів став вже сьомим за поширеністю видом онкології в світі.

За даними вчених, причиною такого поширення раку легенів є необізнаність та безтурботність людей, які вважають його хворобою курців, через що ігнорують перші симптоми і нехтують методами ранньої діагностики.

Багато людей списують передвісників страшної хвороби на м'язовий біль і ознаки інших недуг.

Так, багато людей, що не палять, дізнаються про рак легенів, тільки коли хвороба досягла вже третьої або четвертої стадії, і не піддається лікуванню.

Було встановлено, що найчастішою причиною раку легенів у некурящих є пасивне куріння, дитинство, проведене з курцями (15% випадків).

Також високі показники захворюваності серед людей, що вдихають канцерогени, зокрема, азбест, на робочому місці (понад 20% чоловіків і близько 5% жінок).

Небезпечні також печі на вугіллі та дровах через сильне забруднення в приміщеннях, але не так сильно, як загальна забрудненість атмосферного повітря, яка є причиною 8% випадків захворюваності на рак легенів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, як нарости на язику можуть стати першими і єдиними симптомами раку.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
4
0
Смішно
1
Цікаво
6
Сумно
1
Треш

Блоги медицини