Рак молочної залози: лікар розповів, як уберегти себе

12,2 т.
Рак молочної залози: лікар розповів, як уберегти себе

Для того, щоб виявити рак молочної залози, жінкам необхідно регулярно проходити процедуру онкологічного скринінгу.

Про це ObozTV розповів онколог Антон Шкіряк. Він уточнив, що жодна з процедур, доступних у сімейного лікаря, не замінить повноцінної онкоперевірки.

"Якщо вам сімейний лікар поставить термометр під пахву - це не означає, що він виявить у вас онкологічний процес молочної залози", - запевнив Шкіряк.

Скринінг, пояснив лікар, це процедура обстеження молочної залози, яку проходять жінки, не маючи ніяких симптомів і показань до діагностики.

Відео дня

"Якщо це жінка до 40 років, то це ультразвукове дослідження, або дуже популярна зараз магнітно-резонансна томографія. Після 40 років обов'язково один або два рази на рік, в залежності від того, чи є утворення чи ні, потрібно зробити мамографію", - підкреслив він.

Шкіряк також вказав, що у випадку з раком молочної залози не можна забувати і про виняткову важливість процедури самообстеження.

"У школах на різних заняттях для дівчаток показують, розповідають, як треба досліджувати свою молочну залозу. Але в нашій державі, на жаль, цього немає", - резюмував онколог.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Америці з'ясували, як можна виявити рак за запахом.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки