Якщо у близького рак: Супрун розповіла, як допомогти хворому

Супрун розповіла, як допомогти хворому на рак

Колишня міністерка охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла українцям, як правильно підтримати близьку людину, яка захворіла на рак.

Вона пояснила, як допомогти і залишитися в нормі, на своїй сторінці в Facebook.

"Не панікуйте, обов'язково пройдіть обстеження в різних клініках, бувають випадки, коли ставлять неправильний діагноз і роблять ще гірше. Поводитися з людиною треба так само, як і до діагнозу. Потрібно робити все для того, щоб вона розуміла це. Якщо людині не хочеться говорити, то не говоріть, займайтеся повсякденними справами, ходіть в кіно, радійте буденним речам", – процитувала Супрун подругу хворого на рак.

Відео дня
Супрун розповіла, як допомогти хворому на рак

Вона зазначила, що звістка про діагноз – складне випробування, тому близькі цієї людини можуть відчувати дискомфорт через те, що вони здорові. Це нормальна реакція.

Для початку, за словами Супрун, слід прийняти ситуацію. "Прочитайте інформацію про різні протоколи лікування, порадьтеся з лікарями і підготуйте вашу близьку людину до терапії. Інформація та розуміння, як діяти, завжди "озброюють" і дають трохи впевненості в ситуації", – порадила вона.

Також, за її словами, необхідно максимально багато говорити

"Скажіть, що вам погано, якщо ви дійсно так відчуваєте. Спробуйте не ставити свої почуття вище, ніж хворої на рак людини, адже ви ніколи не знаєте, як вона справляється. Гнів, печаль, невизначеність, страх, почуття провини, самотність і ізоляціяпочуття, які супроводжують не тільки тих, хто хворіє на рак, але і їх близьких. Будьте готові до того, що на ваші слова "мені погано, я втомився" ви можете почути відповідь: "Думаєш, мені легко?" Не варто мірятися тим, кому гірше. Зараз складно всім, а тому взаємна підтримка буде дуже до речі", – додала вона.

Супрун розповіла, як допомогти хворому на рак

"Плануйте майбутнє. Що важливо, плануйте і своє майбутнє, і майбутнє вашої близької людини, яка зараз проходить лікування від раку. Варто розуміти, що терапія тимчасова, і після неї життя буде продовжуватися. Власне, як і триває під час неї", – акцентувала Супрун.

За її словами, хворій людині необхідно допомагати з побутовими речами. Залучати до цього варто і інших рідних і друзів.

"Будьте готові до змін у поведінці вашої близької людини. Терапія, дискомфорт, пов'язаний із лікуванням, і стрес можуть стати причиною агресії або і депресії. Запропонуйте звернутися до фахівця з психічного здоров'я, якщо відчуваєте потребу", – зазначила медик.

Також Супрун порадила приділяти достатньо часу собі. "Здоровий сон, їжа і відпочинок допоможуть зберегти сили. Складно допомагати комусь, якщо допомога потрібна вам", – резюмувала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше хворі на рак розповіли, як підбадьорити людину з онкологією.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки