Рак відступає? Медики озвучили неймовірні дані

Рак відступає? Медики озвучили неймовірні дані

Смертність від раку в США неухильно знижується протягом останніх двох років.

Про це свідчать дані статистики, представлені Американським онкологічним товариством.

Станом на 2015 рік смертність від раку серед чоловіків і жінок у сукупності знизилася на 26%, у порівнянні з її піком у 1991 році. Це зниження являє собою майже 2,4 мільйона смертей, які вдалося запобігти протягом цього періоду часу.

Крім того, протягом останнього десятиліття, частота нових діагнозів раку знизилася приблизно на 2% на рік у чоловіків і залишилася приблизно однаковою у жінок.

Відео дня

За даними товариства, зниження смертності від раку в основному пов'язано зі стійкими темпами зниження куріння і розвитком раннього виявлення та лікування.

"У цій новій доповіді підтверджується, що зусилля по боротьбі з раком спрацювали, особливо це стосується куріння", - сказав Отіс У. Браулі, головний лікар медичного товариства Американського онкологічного товариства. "Зниження споживання сигарет вважається найважливішим фактором зниження смертності від раку. Вражаюче, але куріння, залишається на сьогоднішній день провідною причиною смертей від раку і пов'язане з 3 із 10 випадків смерті від раку", - додає він.

Який рак відступив?

Загальне зниження смертності від раку в значній мірі пов'язано зі зменшенням смертності від раку легенів, молочної залози, передміхурової залози і колоректального раку.

Смертність від раку легенів знизилася із 1990 по 2015 рік на 45% серед чоловіків і на 19% з 2002 по 2015 рік серед жінок. З 2005 по 2014 рік частота нових випадків раку легенів знизилася на 2,5% на рік у чоловіків і 1,2% на рік у жінок.

Смертність від раку молочної залози знизилася на 39% з 1989 по 2015 рік серед жінок. Прогрес пояснюється поліпшенням раннього діагностування.

Смертність від раку простати знизилася на 52% з 1993 по 2015 рік серед чоловіків. Наразі виявляється менше випадків раку передміхурової залози.

Рівень смертності від колоректального раку знизився на 52% з 1970 по 2015 рік серед чоловіків і жінок через збільшення кількості скринінгу і поліпшення лікування. Однак у період з 2006 по 2015 рік рівень смертності серед дорослих молодше 55 років збільшився на 1% на рік.

Прогноз захворювання

Темпи нових випадків раку та смертності від нього значно різняться серед расових і етнічних груп, причому серед афро-американців фіксують найбільш високі показники, а найнижчі - для азіатських американців. Рівень смертності від раку в 2015 році був на 14% вище у афроамериканців, ніж у білих.

Расові та етнічні відмінності в онкології є відображенням декількох факторів, пов'язаних із соціально-економічним статусом. За даними Бюро перепису населення США, в 2016 році 22% чорношкірих і 19% латиноамериканців жили за межею бідності, в порівнянні з 9% білих і 10% азіатів.

Люди з більш низьким соціально-економічним статусом частіше курять і страждають ожирінням. Крім того, їхній статус часто обмежує можливості для фізичної активності і доступу до свіжих фруктів і овочів.

Рак у дітей і підлітків

Рак є другою за поширеністю причиною смерті серед дітей у віці від 1 до 14 років у США. У 2018 році приблизно 10 590 дітей у цій віковій групі будуть діагностовані онкологією, і 1 180 осіб помре від цього. На лейкемію припадає майже третина (29%) всіх дитячих ракових захворювань, за якими слідують пухлини головного мозку і інших нервових систем (26%).

Рівень захворюваності на рак у дітей і підлітків збільшився на 0,6% в рік з 1975 року. Однак смертність знижується безперервно.

Інші основні моменти доповіді

Найбільш поширеними видами раку у чоловіків, є рак передміхурової залози, легень і колоректального раку, на частку яких припадає 42% всіх випадків, при цьому тільки один рак передміхурової залози становить майже 1 з 5 нових діагнозів.

Найбільш поширеними видами раку у жінок, є рак молочної залози, легень і колоректальний рак, який у сукупності складають половину всіх випадків.

Найбільш поширеними причинами смерті від раку і раніше є рак легенів, передміхурової залози і колоректальний рак у чоловіків і рак легенів, грудей і колоректальний рак у жінок. Ці 4 види раку складають 45% всіх смертей від раку, причому 1 з 4 смертей припадає на рак легенів.

Захворюваність на рак печінки продовжує швидко зростати у жінок, але, мабуть, стабілізується у чоловіків. Люди, інфіковані вірусом гепатиту С (HCV), піддаються більшому ризику розвитку раку печінки.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", вчені створили аналіз крові, який з точністю до 98% може виявити ракове захворювання, задовго до появи симптомів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки