МоваЯзык

/ Онкологія

Росію вбиває "рак Заворотнюк-Фріске": які головні ознаки

На рак мозку щороку починають хворіти 34 тис. росіян. При цьому форма, яка вбила співачку Жанну Фріске і з якою бореться зараз актриса Анастасія Заворотнюк, є найбільш агресивною.

Як розповів експерт Російського товариства клінічних онкологів Григорій Кобяков, первинна гліобластома виникає відразу у формі четвертого ступеня злоякісності, передає RT.

"Прогноз, звісно, залежить від розташування пухлини в тих чи інших структурах головного мозку, кількості вогнищ, інфільтрації серединних структур та іншого, що визначає можливість її тотального видалення і ефективність сучасних методів променевої терапії. Відомі випадки повного одужання від цієї агресивної пухлини, але в більшості випадків, навіть за хороших проміжних результатів, гліобластома прогресує", – пояснив він.

Заворотнюк і Фріске об'єднує страшна хвороба

Заворотнюк і Фріске об'єднує страшна хвороба. Джерело: Cosmopolitan

Cosmopolitan

Фахівець також назвав основні ознаки розвитку злоякісної пухлини головного мозку:

"Пухлини головного мозку можуть проявлятися або загальномозковою симптоматикою (головний біль, іноді з нудотою і блювотою, зниження рівня неспання або порушення свідомості), або осередковою неврологічною симптоматикою – порушення рухів у протилежних ураженій півкулі руці і нозі, утруднення мови, пам'яті, звуження полів зору. Крім того, одним із варіантів перших симптомів пухлини головного мозку є виникнення епілептиформних нападів".

Симптоми

Конкретні симптоми гліобластоми залежать від локалізації злоякісного новоутворення. Найбільш частий симптом гліобластоми – головний біль, що обумовлено підвищенням внутрішньочерепного тиску.

Також захворювання може проявлятися епілептичними припадками, запамороченнями, скаргами пацієнтів на сонливість, порушення зору, відчуття оніміння кінцівок. При цьому часто пухлина досягає великих розмірів до того, як проявляються симптоми гліобластоми.

Іншими симптомами гліобластоми є розлади пам'яті, зміни поведінки і характеру.

Як повідомляв OBOZREVATEL, тривалість життя з таким діагнозом становить два роки і тільки у дуже рідкісних випадках – до п'яти.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

5
Коментарі
38
3
Смішно
5
Цікаво
63
Сумно
7
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини