МоваЯзык

/ Онкологія

Сонцезахисний крем може зумовити рак – вчені

Французькі вчені Університету Сорбонна з'ясували, що креми популярних брендів із часом можуть накопичувати речовину бензофенон, яка може спричинити рак, клітинні мутації і розлади ендокринної системи.

Про це йдеться в статті, опублікованій на сайті Chemical Research in Toxicology. Йдеться про 17 сонцезахисних кремів від французьких і американських виробників, зокрема Nivea, Garnier, LaRoche-Posay, Coppertone, Banana Leaf і Neutrogena.

Всі продукти, крім Nivea, містили октокрилен, що поглинає ультрафіолетове випромінювання. Зразки кремів зберігалися в інкубаторі протягом шести тижнів за температури 40 градусів Цельсія за відносної вологості 75 відсотків. Це відповідає зберіганню крему протягом року за кімнатної температури.

У всіх 16 кремів, що містять октокрилен, було виявлено бензофенон у концентрації від шести до 186 мікрограмів на кілограм. Бензофенон виробляється з октокрилену через реакцію ретроальдольної конденсації. При цьому 70 відсотків бензофенону, що міститься в кремах, може всмоктуватися через шкіру.

Автори дослідження стверджують, що обіг засобів з октокриленом необхідно заборонити, поки не буде доведено їхню безпечність.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, міжнародне дослідження показало наявністьу пластикових дитячих іграшках 126 небезпечних речовин, які можуть спричиняти онкологічні захворювання.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Місце
Тег
0
Коментарі
2
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини