Створено унікальні антитіла проти раку

14,6 т.
Створено унікальні антитіла проти раку

Міжнародний колектив вчених створив наночастинки, здатні переносити ліки проти раку до організму.

Вони аналогічні за своїми функціями людським антитілам. Результати дослідження опубліковано в журналі Nano Letters, передає "Індикатор".

Вчені розробили новий підхід до лікування пухлинних захворювань. Вони поєднали переваги ліків на основі антитіл і переваги методів адресної доставки препаратів. Відзначається, що ліки на основі біологічних антитіл вкрай ефективні, але мають кілька мінусів: висока ціна, складність виробництва і нестабільність в організмі.

Відео дня

Тим часом, адресна доставка дозволяє вводити препарат безпосередньо в пухлинні клітини, уникаючи пошкодження здорових.

Нові наночастинки nanoMIP виявляють в організмі властивості антитіл, тобто можуть атакувати тільки клітини з певним типом рецептора. Вони отримали назву "пластикові антитіла". Ці наночастинки можна використовувати для адресної доставки протиракових препаратів, що підвищить ефективність терапії.

Створено унікальні антитіла проти раку

Вчені використовували для синтезу nanoMIP підхід, в основі якого лежить створення "відбитків" молекули-мішені в полімерних частинках. Дослідники вибрали рецептор епідермального фактора росту, який грає ключову роль у процесах розмноження клітин. Мутації в ньому призводять до виникнення онкологічних захворювань.

Його підвищений вміст виявлено в клітинах пухлини товстої кишки, легень і головного мозку. Наночастки продемонстрували здатність зв'язуватися з рецепторами епідермального фактора росту, що призводило до зменшення їх кількості на поверхні клітин. Також всередину nanoMIP помістили протираковий препарат доксорубіцин. Результат виявився успішним.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені відкрили унікальну молекулу, яка здатна прискорити розробку універсальної вакцини від раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки